Reklama
Archiv - Zprávy

Smutný příběh podpáleného Mustangu po dědečkovi bude mít šťastný konec

Když vandalové nedávno zcela nepochopitelně zapálili krásně zrenovovaný Ford Mustang patřící chlapci s tělesným postižením, zasáhlo to asi každého. Vypadá to ale, že tohle neštěstí bude mít dobrý konec. A to přesto, že původní Mustang už opravit nepůjde.
Zdroj: carscoops

Upřímně musíme přiznat, že po tomto příběhu se v nás mísilo hned několik pocitů. Na jednu stranu to byla lítost na ztrátou malého kluka se zdravotním postižením, který v životě zas tolik radostí nemá, a zároveň lítost nad tím, že svět přišel o krásné auto s báječným příběhem v pozadí. Tím druhým pocitem byla velká zlost. Zlost nad tím, že po světě chodí i tací, kteří jsou podobných činů schopni a s největší pravděpodobností se za sebe ani nestydí.

Všechno zlé je pro něco dobré

Tehdy šlo o zrenovovaný Ford Mustang Mach 1, který vlastnil 7letý Nino Welcome. Nino trpí Lesch-Nyhanovým syndromem a auto dostal jako dárek. Přestože by ho nikdy řídit nemohl, jízdu na sedadle spolujezdce miloval. Dokonce si nechal nalakovat svůj invalidní vozík do stejné barvy, kterou měl právě jeho Mustang. Jenomže pak se parta blbců rozhodla, že hodit do auta petardy je skvělý nápad. Auto bohužel takřka shořelo, a i když tatínek chlapce chvíli přemýšlel, že ho opraví, není to možné.

Na základě této události se prakticky okamžitě rozběhla finanční sbírka. Přispíval každý, koho se příběh nějak dotkl, a právě díky ní teď Nino může zase mít radost. Oprava původního auta není možná, a tak se jeho tatínek rozhodl, že mu prostě koupí Mustang jiný. Už mají jeden dokonce i vyhlídnutý. Mělo by jít o kousek z roku 1969, a protože původní auto mělo přezdívku Pumpkin, nový vůz se prý bude jmenovat Son of Pumpkin. Bude ale potřebovat malou renovaci, na což se malý Nino prý velmi těší. Chce svému tatínkovi pomáhat, jak jen mu jeho postižení dovolí.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV