Reklama
Archiv - Zprávy

Smart dostal šest kol, hodí se už jenom na pózování

Dvoumístný Smart v provedení Roadster je sice nepříliš výkonný, ale jízdními vlastnostmi rozhodně zajímavý malý sporťák s pohonem zadních kol. Ovšem jen do chvíle, než z něj uděláte šestikolový pickup...
Zdroj: OK-CHIPTUNING

Za extrémní přestavbou stojí německá firma OK-Chiptuning. A aby původně velmi lehké auto s hmotností pod 800 kilogramů utáhlo všechnu tu hmotu navíc, pohráli si tvůrci také s motorem. Maličký turbomotor o objemu 0,7 litru posílil z původních 61 koní na 85 koní, točivý moment pak vyrostl na 135 Nm. Pořád to není moc, ale na auto téhle váhové kategorie to není ani vyložená ostuda.

Protože motor je u Smartu Roadster uložený za řidičem, má šestikolová verze po prodloužení zádi fakticky motor uprostřed a hned dva zavazadlové prostory - je to tedy stejná koncepce, jako třeba u Porsche Cayman. Tedy když si odmyslíte jednu nápravu navíc. A aby těch vylepšení nebylo málo, dostalo auto také otevírání dveří směrem vzhůru po vzoru Lamborghini.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV