Reklama
Archiv - Zprávy

Sláva! Audi Q5 dostane třílitr V6 TDI

Fanoušci Audi jásají. Audi Q5 je vážně povedené auto a vznětový šestiválec v jeho útrobách byl tudíž tím jediným, co v nabídce sympatického SUV chybělo. Kdo chtěl výkon, musel sáhnout po zážehovém SQ5. Teď už ale ne!
Zdroj: Audi

Již na jaře jsem v testu Audi Q5 psal, že i přes jistou absurdnost vozů SUV je tohle Audi tak dobré, že vás možná přinutí změnit názor. Jezdí velmi nenuceně, extrémně tiše, ale přitom tak pohodlně... Na jeho palubě byste dokonce i zapomněli, že jedete v něčem menším, než je nové Audi Q7. Tak dobře Q5 jezdí. Jestli však něco dvoulitrovému TDI opravdu scházelo, byl to výkon. K pohodlným vyjížďkám bohatě stačí a většina Q5 bude jezdit právě v tomto režimu, jenomže tohle auto má na víc.

A tak se konečně dočkáváme. Audi své prostřední SUV osazuje motorem 3.0 TDI se známým výkonem 210 kilowattů a vysokým točivým momentem 620 newtonmetrů. I vznětová nabídka modelu Q5 tak konečně dospívá. Dieselový třílitr bude standardně spřažen s mechanickým pohonem všech kol Quattro (žádný Haldex) a osmistupňovou převodovkou Tiptronic. Jeho výkon postačí bezmála 1800 kilogramů těžkému Audi Q5 ke zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,8 sekundy a maximální rychlost se zastaví až na 237 km/h.

Teoreticky i úsporné

Zajímavostí ale je, že Audi svoji Q5 3.0 TDI nechalo zapsat a otestovat ještě před zavedením nových metodik měření spotřeby. Z toho důvodu výrobce uvádí spotřebu mezi 5,7 až 6,2 litru, která se v reálném provozu bude samozřejmě lišit. Hodnoty přesné spotřeby pak budou dále záviset také na zvolené velikosti ráfků, neboť u Audi Q5 jsou běžné velikosti okolo 19 a 20 palců.

Dobrá zpráva je, že novinku si už můžete objednat. A pomineme-li ostřejší Audi SQ5, za minimálně 1 488 900 Kč si pořídíte to nejrychlejší Audi Q5 na trhu. Oproti dosavadnímu vrcholu s motorem 2.0 TDI 140 kW si tak připlatíte 234 000 Kč.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV