Reklama
Archiv - Zprávy

Škodovka chce prodlužovat pracovní týden. Odbory jsou proti

Škodě Auto se daří jako ještě nikdy, a tak se asi není čemu divit, že by ráda svou výrobu ještě více posílila. To by ale znamenalo navýšení pracovních hodin pro zaměstnance, a tak se v krátké době už poněkolikáté rázně ozvali odboráři.
Zdroj: Škoda Auto

Škodovka je nejziskovější českou společností, a protože s jídlem roste i chuť, ráda by svůj úspěch dále prohlubovala. K tomu je ale potřeba více práce ze strany zaměstnanců. Už v tuto chvíli chodí někteří do práce občas i v sobotu. Ale je to málo, a tak škodovka přišla s návrhem, že zavede 16hodinové směny. V praxi by to znamenalo, že většina zaměstnanců by do práce šla v sobotu mnohem častěji než je tomu doposud. Volné dny by jim pak vycházely na různé dny v týdnu.

Proti tomuto návrhu se ale tvrdě postavily odbory Škody Auto, které takové pracovní nasazení vnímají jako nepřijatelné. Alespoň podle časopisu Škodovácký Odborář, který se případné změně v rozvržení pracovních směn věnoval. Z něj vyplývá, že první vyjednávání na toto téma nedopadla úplně dobře. Podle odborů totiž zaměstnavatel svým lidem za případné navýšení směn nic nenabídl a vlastně ke všemu přistoupil jako k hotové a předem jasné věci.

Strach z dalšího navyšování

Podle časopisu ale něco takového nepřipadá v úvahu, protože navýšením směn by zaměstnanci přišli o kvalitní soukromý a rodinný život. V tuto chvíli se prý do celé věci vložil šéf samotného koncernu Volkswagen Matthias Müller a koncernový šéf financí Frank Witter, kteří se s odbory chtějí dohodnout. Jak ale celé jednání dopadne, je zatím ve hvězdách. Odbory se totiž bojí toho, že navýšení směn na 16hodinové by znamenalo otevřené dveře k těm 18hodinovým.

Vedení značky prý navíc nečeká na nějaké dohady a shody a pomalu nový sytém směn spouští. Ačkoliv se mu není co divit, odbory mají ve škodovce velmi silné slovo a na zaměstnance velký vliv. To ukazuje jejich nedávný boj za vyšší platy nebo za zachování výroby modelu Superb v České republice. Může také dojít ke stávce, která by Škodu Auto stála zbytečný čas a hlavně finanční prostředky. Na druhou stranu plně chápeme zaměstnance, kteří nechtějí celý svůj produktivní život trávit v práci a rodinu doma jen potkávat.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
0
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV