Reklama
Archiv - Zprávy

Škoda svůj nejlevnější model nevzdává. Dál bude vyvíjet bez Indů

Když mladoboleslavská automobilka před necelými dvěma týdny oznámila, že spolupráce na nejlevnějším modelu pro rozvojové trhy s indickou automobilkou Tata končí, zdálo se, že nic nového nevznikne. Šéf strategie koncernu VW ale nyní prozradil, že nový model i tak do tří let vznikne.

Automobilové trhy v rozvojových zemích jsou obecně velmi zajímavým oříškem, který však z pohledu vyspělých automobilek ze západních zemí není snadné rozlousknout. Vyznačují se totiž specifickými nároky, omezenými finančními možnostmi, ale především tu jde o všudypřítomnou jednoduchost, kterou například Indové od svých aut vyžadují. Volkswagen ale věří, že právě Škoda najde ten správný recept.

Tata vyhořela na emisích a bezpečí

A proč se Škoda s indickou automobilkou Tata Motors rozešla? Jejich vůz by byl jednoduše příliš drahý na výrobu. Škoda chtěla použít technickou platformu Taty s názvem AMP, avšak po kalkulaci všech nákladů, do nichž byla zahrnuta míra technických úprav a přizpůsobení bezpečnostním i emisním nárokům, se dané řešení ukázalo jako neschůdné.

Šéf strategického rozvoje Volkswagen Thomas Sedran se ale nyní nechal slyšet, že Škoda nový nejlevnější model dál připravuje. Na trhy by měl dorazit již v roce 2020 a vedle Indie je prozatím v plánu expanze především do Íránu a na trhy Jižní Ameriky, jmenovitě pak do Brazílie. Na jakých základech bude auto stát, prozatím není jasné, koncern Volkswagen si ale klade za cíl na tamní trhy přivést nejlepší auto v poměru ceny a užitné hodnoty.

Škoda má zároveň pro Jižní Ameriku vyvinout levné SUV s názvem Tharu, o čemž jsme vás podrobněji informovali už před dvěma týdny.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV