Reklama
Archiv - Zprávy

Škoda má Volkswagenu vyrobit nové SUV pro Jižní Ameriku

Portfolio české automobilky by mohlo rozšířit další malé SUV, tentokrát s označením Tharu. Nebude však dostupné v Evropě a na kapotě zřejmě vůbec neponese českou značku. Informace přinesla brazilská média.
Zdroj: Škoda Auto

Volkswagen si v Brazílii nechal zaregistrovat nový název Tharu, který by měl patřit novému modelu z kategorie menších SUV. Vůz určený pro země Jižní Ameriky se bude zřejmě vyrábět v Argentině, jeho vývoj však podle Borise Feldmana z brazilského AutoPapo má probíhat v České republice. Volkswagen si zřejmě nechá levný vůz navrhnout u Škody a bude tedy sdílet i mladoboleslavskou techniku.

Technologie by měl Tharu sdílet především s novým Karoqem, respektive by mohlo jít o jeho přepracovanou lokální verzi vyvinutou a vyráběnou s nižšími náklady. S ohledem na potřeby jihoamerického trhu totiž musí být vůz především prostorný a velmi levný, s čímž by si právě Škoda měla dobře poradit.

Jižní Amerika láká

Pod kapotou česko-německo-argentinského SUV se téměř jistě objeví motor 1.4 TSI o výkonu 112 kW, který se vyrábí v brazilském Sao Paulu. Možné je i využití nového koncernového motoru o objemu 1,5 litru s vypínáním válců, který nabízí stejný výkon, je ale úspornější, účinnější a kultivovanější. Namísto u nás obvyklé dvouspojky DSG bude motor spojený s jednoduchým šestistupňovým Tiptronicem.

Jihoamerický trh je pro automobilky v posledních letech velice lákavý a často zde představují scpeiální i zcela unikátní verze svých modelů. Jen před pár dny jsme psali například o povedeném pickupu na bázi Dacie Duster nebo malém Volkswagenu Saviero.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV