Reklama
Archiv - Zprávy

Škoda dnes zahájila výrobu Karoqu. První majitelé si ale počkají

Sériová výroba kompaktního SUV Škoda Karoq byla dneškem oficiálně zahájena. První auta se na českých silnicích začnou objevovat během podzimu, na ty nejlepší verze si však musíme počkat do příštího roku.
Zdroj: Škoda Auto

Nový model české automobilky s označením Karoq sjel dnes poprvé z výrobní linky v závodě v Kvasinách. Nové kompaktní SUV příbuzné se SEATem Ateca kombinuje typický škodovácký design s nadprůměrnou nabídkou prostoru, jako vůbec první Škoda nabídne digitální přístrojový štít a v příplatkové výbavě najdou zákazníci také nové asistenční systémy. První exempláře budou zákazníkům dodány v říjnu letošního roku.

„Zahájení sériové výroby nového vozu Škoda Karoq je pro celý podnik a samozřejmě obzvláště pro naše zaměstnance v závodě Kvasiny důležitým milníkem. V posledních měsících se celý náš tým na zahájení výroby nového modelu SUV intenzivně připravoval,“ říká Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast výroby a logistiky.

Zatím jen s budíky

Kompletně nově vyvinutý model měl světovou premiéru v polovině května letošního roku ve Stockholmu. Oslovit chce mimo jiné zavazadlovým prostorem s objemem až 1630 litrů, Full-LED světlomety nebo programovatelným digitálním přístrojovým panelem. Ten je ve vozech Škoda k dispozici vůbec poprvé, zatím si ho však objednat nemůžete. Jak jsme podrobně psali před několika týdny, Škoda zatím Karoq nabízí jen ve dvou výbavách a na nejlevnější i nejdražší verze si musíme ještě počkat.

V oficiálním konfigurátoru tak zatím vůz startuje na částce 529 900 korun za stupeň Ambition a 584 900 korun za provedení Style. Příplatková digitální přístrojovka nebo nejsilnější verze dvoulitru TDI o výkonu 140 kW dorazí až v první polovině příštího roku.

Další posun pro Kvasiny

Závod v Kvasinách je jedním ze tři výrobních závodů automobilky Škoda v České republice. S přibližně 8000 pracovníky je největším průmyslovým zaměstnavatelem v Královéhradeckém kraji. V minulých letech byla výrobní zařízení rozšířena a rozsáhle modernizována. Od roku 2015 investovala společnost přibližně jedenáct miliard korun do rozšíření kompetence závodu v Kvasinách pro výrobu vozů SUV. V následujících letech bude jeho kapacita postupně růst až na 295 000 vozů ročně.

Vedle nového vozu Karoq vyrábí v současné době česká automobilka v Kvasinách i modely Superb a Kodiaq. Od května 2009 do června 2017 v Kvasinách vznikalo také první kompaktní SUV značky, model Yeti. Historie závodu je nicméně více než osmdesátiletá. Již na počátku třicátých let dvacátého století se zde vyráběla auta, mezi jinými i Jawa 700. Prvním vozem značky Škoda, který se v Kvasinách vyráběl, byla v roce 1947 Škoda Superb.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV