Reklama
Archiv - Zprávy

Seriál MotoGP má nový safety car. Impozantní BMW M5

Nejnovější přírůstek do rodiny velkých M se ještě ani neohřál na silnicích a už bude rozdávat radost v seriálu MotoGP. Na závody motorek tak budeme zase koukat s o něco větší oblibou. BMW M5 zde nahrazuje dosavadní M2.
Zdroj: BMW

Jestliže dosavadní safety car v MotoGP jezdil opravdu, ale opravdu velmi rychle, v porovnání s touto novinkou šlo o slabý odvar. Ne, že by snad nové BMW M5 mohlo konkurovat nejrychlejším jezdcům MotoGP, ostudu si zde ale rozhodně neutrhne a fanoušky modrobílých vrtulí rozhodně potěší.

Pořádný extrovert

BMW se rozhodlo, že z nového safety caru udělá tak trochu show car, což znamená, že na něm ve vhodné kombinaci předvede všechny vymoženosti a doplňky, které si budou z programu BMW M Performance schopni objednat i budoucí zákazníci. Safety car tak má rozšířené prahy, karbonové vstupní otvory vzduchu, poladěné koncovky výfuku, vylepšený difuzor a mnoho dalšího.

Vozu pak dále vévodí karbon-keramické brzdy s obrovskými kovanými koly a samozřejmě LED světelná rampa se všemi potřebnými funkcemi a signály pro bezpečné krocení horlivých jezdců. Jen pro připomenutí si pak uveďme, že nové BMW M5 disponuje odpojitelným pohonem všech kol M xDrive a osmiválcem 4,4 litru, který díky dvěma turbodmychadlům a pečlivému naladění vyvine výkon až 600 koňských sil a brutálních 750 Nm točivého momentu.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV