Reklama
Archiv - Zprávy

Sen fanoušků, postrach překupníků. Porsche 911 GT3 Touring

V Porsche už před časem avizovali snahu zhatit plány všemožným spekulantům, kteří jejich vzácné vozy pouze schovávají v garážích za účelem rychlého zisku. Nejdou však cestou omezování, ale naopak tím nejlepším možným způsobem - vyrobí více skvělých aut a nabídnou je všem!
Zdroj: Porsche

Snad nikdo neposlouchá své fanoušky tak pečlivě, jak to dělají u Porsche. I díky tomu vzniklo vymodlené Porsche 911 R s 500 koňmi osazené manuální převodovkou, které má dokonale puristický charakter. Je odpovědí všem, kteří u Porsche hledají víc než jen extra rychlé svezení. Automobil se dočkal ohromného úspěchu, což však znamenalo i to, že jeho cena z původních zhruba 190 000 eur vzrostla na bezmála 500 000 eur a našly se dokonce i kusy, za něž majitelé neváhali zaplatit okolo 650 000 eur (17 milionů korun).

Skvělé, ale kdo by s takto cennou investicí jezdil? Snad jen blázen, anebo zarytý fanda, kterého budoucí zhodnocení nezajímá. Těch je však jako šafránu. Většina boháčů na to šla tedy od lesa a své 911 R z edice čítající 991 kusů uklidila pod plachty. To ale samotnou automobilku v čele s Andreasem Preuningerem, šéfem divize GT, pořádně rozzlobilo. Jejich auta prý nevznikají jako investiční produkty, ale k tomu, aby dělala radost na silnicích. Jak už jsme psali, rozhodli se zakročit. A takový přístup se nám líbí!

Výhradně manuál, 500 koní a 9000 otáček!

Porsche tak představilo horkou novinku, která udělá radost všem, na něž 911 R nevyzbylo, anebo za něj jednoduše nebyli ochotni utratit trojnásobek původní ceny. Nové Porsche 911 GT3 Touring přichází rovněž s atmosferickým čtyřlitrem, 500 koňmi a výhradně manuální převodovkou, čímž hodnotu modelu 911 R rapidně sníží. Automobilka si od toho ale slibuje, že se „erka“ opět vrátí na silnice. Ale zpět k novince!

Porsche 911 GT3 Touring sdílí techniku se standardním Porsche 911 GT3 generace 991.2. Nad jeho zadními koly se tedy nachází plochý šestiválec s úžasným zvukem, objemem 4 litry a neúprosným hladem po otáčkách, který přeruší až ostrá špička v 9000 otáčkách za minutu. Touring však oproti běžné GT3 nedostane zadní křídlo. Jeho maximální rychlost tak z původních 320 km/h klesla na 316 km/h. A když se na něj podíváte, vidíte v jeho tváří jasnou podobnost se zmiňovaným 911 R.

Plnohodnotná GT3

Dále se také spekuluje, že se do interiéru dostala hned čtveřice sedadel, čímž by šlo o první čtyřsedadlové GT3 v historii. Tuto informaci však potvrzenou nemáme. Zato však víme, že si do GT3 Touring budete moci připlatit všechny jízdní příplatky jako Sport Chrono, keramické brzdy PCB nebo vylepšený podvozek PSM (Porsche Suspension Management). Půjde tedy o plnohodnotnou GT3.

Snad nejzajímavější ale bude cena, která se nebude pohybovat daleko od současného modelu GT3. Model GT3 Touring navíc nebude limitovaný počtem kusů, takže by vzhledem k enormní poptávce a současnému stáří generace 991.2, která na trhu prozatím není dlouho, mělo být vyrobeno přes 2000 aut. A to je bez pochyby ta nejlepší zpráva celého dne!

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV