Reklama
Archiv - Zprávy

SEAT udělá z Cupry samostatnou sportovní značku. Následuje prémiové automobilky

K velmi zajímavému kroku se chystá španělský SEAT. Stejně jako má Mercedes ostrou divizi AMG, BMW divizi M nebo Audi divizi Audi Sport, SEAT plánuje z původního označení sportovních modelů Cupra udělat samostatnou značku.
Zdroj: Seat

Označení Cupra je vlastně složením slov Cup a Racing. Prvním modelem, který s tímto označením vstoupil na trh, byla druhá generace SEATu Ibiza a stalo se tak v roce 1998. Od té doby se jméno Cupra spojovalo s ostře naladěnými modely jak Ibiza, tak Leon. Nicméně v současné generaci už Ibizu Cupra automobilka nenabízí, a tak si milovníci slušné porce výkonu musí vystačit s aktuální generací modelu Leon Cupra, která nabízí rovných 300 koní. K dispozici je jak s pohonem všech kol, tak jen s pohonem těch předních a obě verze rozhodně stojí za vyzkoušení.

 

 

Samostatná značka

Mezi zákazníky jsou Cupry vždy velmi oblíbené, a proto se není čemu divit, že podle zahraničních informací SEAT vážně přemýšlí o tom, že by Cupra šla tak trochu svou, nicméně stále velmi sportovní a výkonnou cestou. Nasvědčuje tomu i fakt, že si SEAT nechal zaregistrovat nové logo Cupra, které se od současného šachovnicového loga velmi liší. Navíc zástupci značky již před nějakou dobou potvrdili, že divize SEAT Sport, která má na starosti aktivity značky v motorsportu, chce svou činnost rozvíjet i mimo toto sportovní odvětví.

Zatím jde o zákulisní šeptandu, ke které ale vedou celkem podložené indicie. I tak si musíme počkat, kdy, a jestli vůbec SEAT z Cupry opravdu udělá specializovanou sportovní značku. Pokud by se jí pak dostatečně finančně věnoval, jistě by dala vzniknout velmi zajímavým vozům ve slušné cenové relaci. A něco takového na trhu určitě chybí.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV