Reklama
Archiv - Zprávy

SEAT chystá rodinnou raketu. Znovu navýší výkon Leonu Cupra

Na jednu stranu přicházejí stále nová ekologická pravidla a automobilky musí vytrvale snižovat emise, na druhou se ale nějakým zázrakem objevují stále výkonnější auta. Ze řetězu se utrhl i SEAT a podle všeho se brzy dočkáme Cupry s pěknou dávkou výkonu navíc.
Zdroj: Seat

Leon Cupra je vrcholným modelem značky, který rozhodně umí upoutat pozornost. Španělé mu v současné generaci průběžně navyšují výkon, což začalo naladěním na 280 koní. Rychle ale následovalo posílení na 290 koní a pak facelift, který nabídl rovných 300 koní. Stále málo? Pak chvilku vydržte. SEAT už totiž chystá verzi limitovanou Cupra R, která nabídne dalších 10 koní navíc, tedy konečný výkon 310 koní. Jen s její objednávkou moc nečekejte. Automobilka vyrobí jen 799 kusů.

Ale protože ve vedení značky sedí milovníci automobilismu, vypadá to, že se dočkáme ještě dalšího posílení. Mohlo by jít o nějakou speciální edici, která třeba bude, ostatně podobně jako Cupra R, omezena limitovaným počtem kusů. S informací přišel britský magazín Autoexpress, který ji získal od šéfa pro prodeje a marketingu Wayna Griffithse. Ten sám totiž jezdí Cuprou ST, tedy sympatickým kombi, které si ale nechal přímo v továrně naladit na ještě vyšší výkon, než má právě Cupra R. Konkrétní hodnoty ale s úsměvem odmítl prozradit.

Dočkáme se možná už brzy

Krom toho ale na autě má výfukový systém od ABT a parádní 20“ kola. Sám prý byl překvapen, jak pozitivní reakce jeho služební vůz vyvolává. Proto se rozhodl, že v SEATu zavede diskuzi na téma případného dalšího navýšení výkonu Cupry. A podle všeho se nesetkal s jasným ne, které bychom možná i čekali. :) Právě Autoexpress pak zmínil možný výkon 340 koní, což by s pohonem všech kol znamenalo pořádné vrásky na čele nejen koncernových konkurentů.

Ale právě z koncernu možná přijde stopka. Těžko říct, jestli by manažeři koncernu VW dovolili, aby se nejrychlejším cenově dostupným autem celé velké společnosti stala tahle španělská paprička. Nám by se to ale líbilo. A moc! Pokud bude tento projekt schválen, je možné, že bychom se ho prý mohli dočkat už během příštího roku.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV