Reklama
Archiv - Zprávy

Rusty Slammington je parádně upravené BMW z 80. let

Klasická BMW z 80. a 90. let mají obrovskou dávku charakteru, která nevyprchala dodnes. Autor tohoto projektu skvěle zvýraznil žraločí tvary generace E28, přidal opotřebovaný vzhled, špičkovou techniku a nízký, široký postoj. Vzniklo tak jedno z nejzajímavějších aut, jaká jsme viděli za hodně dlouhou dobu.
Zdroj: StanceWorks

Jestli patříte mezi tuningové pamětníky, na podobný projekt si možná vzpomínáte. Poprvé totiž jeho autor Mike Burroughs přestavěl BMW řady 5 z počátku 80. let na nízký rat rod už v roce 2010. Auto však tehdy nešťastnou náhodou shořelo a bylo prakticky celé zničeno. Trvalo pak několik dlouhých let, než se ho povedlo částečně opravit a částečně znovu postavit. Jeho nová podoba je výrazně kratší, ale ještě působivější.

Ať žijí osmdesátky!

Základem je BMW řady E28, pod kapotou ovšem najdete motor z o generaci novější řady E34, a to rovnou z vrcholného provedení M5. Šestiválec 3,6 litru o síle 315 koní byl navíc zvětšen na 3,7 litru a díky velkému množství úprav a použití benzínu o 110 oktanech má nyní výkon celých 500 koní. Silnému motoru zdatně sekunduje i závodní podvozek od H&R a pod blatníky se skrývají klasická kola BBS E57, která v minulosti utvářela charakter legend jako je Porsche 935.

V kombinaci s nízkým agresivním postojem, rozšířenou karoserií s kratkým rozvorem a jediným párem dveří, velkými zadními koly, ochranným rámem, závodními sedačkami nebo rezavým nátěrem vypadá Rusty Slammington jako zapomenutý automobilový bůh ze starých časů.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV