Reklama
Archiv - Zprávy

Rozum místo vášně? Alfa Romeo Giulia má dostat 350 hybridních koní

Slavná italská automobilka, u které odjakživa hrají prim především emoce a design, se hybridním pohonům dlouho vyhýbala. V blízké budoucnosti by se to ale mělo změnit. Průkopnicí prý bude Guilia, do jejíž nabídky brzy přibude verze s výkonem 350 koní.
Zdroj: Martin Sznapka

Před několika dny ze zákulisí automobilky Alfa Romeo vyplula na svět informace, že brzy dorazí inovovaná Giulia s dvoulitrovým čtyřválcem, která v zajímavém balení přiveze až 350 koní výkonu. Blíže specifikované detaily sice prozatím nevíme, ovšem stačí uvažovat. A jedna a jedna jsou přece dvě.

Jednoduchá matematika

Buďto Italové kompletně překopou stávající nabídku a nabídnou mezičlánek mezi skvělou Giulií Veloce a fenomenálním supersportovním sedanem Giulia Qudrifoglio Verde, anebo bude nové, 350koňové provedení pojato úplně jinak. A právě tato skutečnost se zdá být tou nejpravděpodobnější.

Pak ale vyvstává otázka. Jelikož je dvoulitrový motor s výkonem 350 koní ověřenou informací, museli by se Italové buď odhodlat a pohonnou jednotku výrazně předělat, nebo k ní přidají elektřinu. V případě prostého nadopování stávajícího motoru bychom se ale dočkali hrubějšího a ostřejšího chování a od toho je tu přece verze Veloce, jejíž výkon rozhodně nestoupne z ničeho nic o 70 koní. A tak zbývá druhá možnost.

Tajemné HO DI Turbo

Z továrny Alfa Romeo navíc unikla také paleta nabízených motorů pro příští rok a zde nový motor rovněž figuruje. Má ovšem tajemné označení „2.0L 350 HP I4 HO DI TURBO ENGINE“, které rovněž nahrává tomu, že by mohlo jít o hybrid. Nechme se překvapit, na každý pád je ale jasné, že v Itálii si nechtějí nechat ujet vlak. Střední třída totiž upaluje vpřed tempem, které před několika lety nebylo k vidění ani u nejdražších vozů. A tak se možná už brzy dočkáme pohodové Giulie, s níž budete do práce a z práce schopni jezdit bez emisí.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV