Reklama
Archiv - Zprávy

Rolls-Royce neuhlídal své nové SUV, ukázal první tvary

Kdo dnes nenabízí SUV, ten jako by na automobilovém trhu vůbec nebyl. Není se tak co divit, že opulentně luxusní SUV brzy nabídne i značka Rolls-Royce. Očekávaná novinka nyní byla nafocena při čekání na crash testy.
Zdroj: X-Tomi Design

Když přišlo Maserati se svým Levante nebo Bentley s modelem Bentayga, kdekdo si s poněkud nechápavým výrazem klepal na čelo. Opravdu takové sportovně luxusní značky potřebují dnes tolik populární SUV? Potřebují, protože bohatí zákazníci je chtějí. No, čím jiným by měla jezdit dubajská princezna s kamarádkami na kávičky? Přece byste ji neposadili do Mercedesu GLS? J To je samozřejmě nadsázka, ale právě v arabských zemích bude mít Rolls-Royce se svým SUV nejspíš největší úspěch.

Zatím je ale britská značka tajemná a nechce prozradit moc podrobností. I tak se ale mluví o tom, že novinka by se měla jmenovat Cullinan a pode všeho by měla pod dlouhou kapou mít přeplňovaný vidlicový dvanáctiválec o objemu 6,6 litru, který by měl přes automatickou převodovku posílat na všechna kola více než 600 koní. Zatím se na internetu objevila řada spy fotek z testování, na kterých je ale auto polepené maskovací fólií. Tentokrát se ale na světlo světa dostaly fotografe, které ukazují o něco víc.

Víme, že vůz nabídne standardně mohutnou, ale ne nijak hranatou přední část, které nebude chybět denní svícení. To bude samozřejmě umístěno mimo hlavní světlomety. Zbytek je ale jedna velká neznámá. Jak dopadly crash testy netušíme, ale vsadili bychom se, že na výbornou. Chstané SUV nás začíná docela zajímat, ale na jeho představení si ještě musíme počkat. A to nejspíš až do příštího roku, kdy by se Cullinan měl ukázat na jednom z velkých autosalonů.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV