Reklama
Archiv - Zprávy

Řidič dostal pokutu za pomalou jízdu. Dvakrát za den

Slovenští policisté pokutovali řidiče starého Peugeotu, který jel po dálnici hlemýždích 60 km/h. Je to nevěřitelné, ale při této rychlosti byl přistižen hned dvakrát za jeden den. Že by se policie začala věnovat i notorickým překážečům?
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Slovenští policisté často s radarem hlídkují na své části dálnice D1, kde řidiči s gustem překračují maximální povolenou rychlost. Však zde před pár dny chytili řidiče BMW, který prý chtěl rychlostí přes 240 km/h odhalit domnělou závadu na vozidle. Tentokrát ovšem příslušníci nechytili piráta nebo milovníka rychlosti, ale pomalu jedoucího řidiče Peugeotu 406.

Ten si to ve směru na Bratislavu šinul v pravém pruhu rychlostí jen lehce přesahující 60 km/h, a to i když je zde minimální limit 80 km/h. Způsobil tak řadu problémových a nebezpečných situací, obzvlášť, když ho musely předjíždět takřka všechny kamiony, které tak houfně blokovaly levý jízdní pruh. Řidič Peugeotu proto dostal pokutu 50 eur, tedy 1300 korun. Jaké bylo ovšem překvapení té stejné hlídky, která tohoto řidiče změřila po pár hodinách znovu, jen v protisměru. Znovu jel asi 60kilometrovou rychlostí a znovu byl zastaven. Tentokrát už ale podle dostupných informací přišel o řidičský průkaz.

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Šnečí tempo je nebezpečné

Nevíme sice, jestli šlo o nějakého staršího řidiče, který se bál jet rychleji, nebo jestli mělo auto technickou závadu. Ať tak nebo tak, dotyčný měl prostě cestu po dálnici zcela vynechat. Vůbec si zjevně neuvědomil, že svou šnečí jízdou ohrozil nejen sebe, ale všechny okolo. My bychom se pak přimlouvali za to, aby i naše policie podobné prohřešky více sledovala a hlavně pokutovala.

Příklad si může vzít i od strážců zákona z Nevady. Ti se právě na pomalou jízdu po dálnicích také nově více zaměřují a vzkazují, že budou nekompromisní. Za takové jednání hrozí v Nevadě řidiči pokuta od 50 do 250 dolarů, tedy od 1100 do 5500 korun. A první hříšníci už prý pokutu dostali. I podle místních policistů není možné, aby kdokoliv bezdůvodnou pomalou jízdou ohrožoval všechny ostatní účastníky provozu.

Ke zbytečně pomalé jízdě bychom pak ještě přidali bezdůvodnou jízdu prostředním nebo levým pruhem a u nás stále nepochopené pravidlo zipu. Zrovna toto pravidlo, pokud by bylo více používáno, by ulehčilo život nám všem. Rázem by totiž ubylo těch zbytečných kolon, které nás všechny tak moc rozčilují. Tak snad se někdy dočkáme.

Reklama
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV