Reklama
Archiv - Zprávy

Retro střela. Nadšenci zkřížili Škodu 130L a Audi TT 4x4

Kdo někdy neřídil Škodu 130, ten vůbec neví, co je to motorismus. Tedy, tak to říkají naši otcové a dědečkové. V Anglii zjevně také vědí, že „stotříca“ stojí za pozornost. Jen se jí rozhodli přidat na agresivitě a sportovnosti.
Zdroj: www.briskoda.net

Takovou dost rychlou a hodně zběsilou přestavbu jsme už dlouho neviděli. Parta nadšenců z Velké Británie se rozhodla, že něco udělá s přebytkem volného času, s jednou starou kastlí škodovky a vnitřnostmi Audi TT 1.8 Turbo quattro. Projekt jim pod rukama začal vzkvétat už v roce 2016 a od té doby ušel pořádný kus cesty.

Vůbec si neumíme představit, jak dostali kompletní techniku Audi pod tu vcelku malou a úzkou karoserii škodovky, ale zdařilo se. Nutno říct, že karoserie musela být trochu rozšířena. Ale vlastě to nevypadá tak špatně, jak to zní.  Navíc vše funguje. Ještě je prý potřeba vyladit nějaké mouchy, ale nic závažného je zatím nepotkalo. V tuto chvíli má škodovka pod kapotou 220 koní, což je v případě tohoto modelu skoro k neuvěření. :)

Projekt ještě zdaleka není u konce. Čeká ho doladění interiéru, ale i samotné karoserie. Doufáme, že se tihle nadšenci pochlubí i s finálním výsledkem. Jistě totiž bude stát za to.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV