Reklama
Archiv - Zprávy

Rekordní filmové Porsche se prodalo za stamiliony. Kam až to zajde?

Je vcelku pochopitelné, že některá auta jsou dražší než jiná. Je také pochopitelné, že některá jsou dokonce velmi drahá. Ovšem cena, za kterou se prodalo Porsche 917K, se kterým jezdil Steve McQueen, je vskutku astronomická.
Zdroj: www.goodingco.com

O uplynulém víkendu proběhla již tradiční přehlídka a aukce fantastických nových i starých aut s názvem Pebble Beach. Mimo jiné byl právě zde představen velmi speciální Mercedes-Maybach, který více než luxusní vůz připomíná honosnou jachtu. Krom podobně luxusních novinek bylo již v červnu ohlášeno, že se zde uskuteční aukce filmového Porsche 917K, kterým jezdil samotný Steve McQueen ve filmu Le Mans. O aukci jsme vám říkali, a tak víte, že už odhadovaná cena byla vysoká. Ovšem ve výsledku opravdu překvapila.

V době natáčení filmu auto vlastnil tovární jezdec Porsche Jo Siffert, který ho na natáčení s chutí zapůjčil. Poté, co Jo v roce 1971 zemřel, bylo Porsche prodáno soukromému sběrateli a dál se o něm moc nevědělo. Až do roku 2001, kdy bylo s velkou pompou „náhodou“ nalezeno, a to ve stavu zcela původním. Bylo jasné, že dřív nebo později půjde do nějaké aukce, ale případní zájemci si museli počkat dlouhých 16 let.

A dočkali se právě minulou sobotu. Zájemců prý bylo celkem dost, ale jak cena rostla, opadával zájem. A není se co divit. Poslední nabídka totiž činila neuvěřitelných 14 080 000 dolarů, tedy v přepočtu 313 181 000 Kč. Jde o novou rekordní částku, za kterou se kdy nějaké Porsche prodalo. Kupující zůstal v anonymitě, a tak si musíme počkat, jestli se autem a nejspíše i nějakou zajímavou automobilovou sbírkou časem pochlubí, nebo jestli se vůz za pár let dostane znovu do aukce, aby ten rekord překonalo.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV