Reklama
Archiv - Zprávy

Rekord s vůní spálené gumy. Caterham zvládl 19 donutů v rekordním čase

Vzít co nejdivočejší auto, pořádně mu šlápnout na krk a postarat se o opravdu divoký zápis do knihy rekordů. Tak nějak pojal Caterham jedno velmi zábavné odpoledne.
Zdroj: Caterham

Také vás podobné úlety dospělých, kteří ale někde uvnitř sebe nepřestávají být dětmi, tak baví? Jen si vzpomeňte na projekt Toyoty, při kterém odvážný pilot zvládl udělat tak parádní drift, že byl vidět až z vesmíru. Tentokrát se ale podíváme do dílny Caterham, tedy do Velké Británie. Tvůrce velmi specifických sportovních vozidel spojil síly s váženým Sirem Christopherem Andrewem Hoyem.

Že vám to jméno něco říká? Pokud jste někdy sledovali Letní olympijské hry, pak jste jeho jméno asi zaslechli. Sir Hoy je totiž bývalý britský reprezentant v dráhové cyklistice a zároveň nejúspěšnější britský sportovec a nejúspěšnější cyklista v olympijské historii. Na svém kontě má šest zlatých medailí.

Caterham ho posadil do divokého roadsteru Seven 620R, který pohání přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec Ford Duratec s výkonem 314 koní. A zapnul stopky. Díky tomu, že všechna tato síla putuje na zadní kola, která byla navíc obutá do speciálních pneumatik, vykouzlil pilot rekordní donuty takřka na požádání. Za tu jednu minutu, kterou na svůj pokus měl, jich zvládl 19, což znamená, že na jeden měl asi tři sekundy. Uznejte sami, že to je zatraceně dobrý výkon na bývalého cyklistu a auto, které někteří ani neznají. :)

 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV