Reklama
Archiv - Zprávy

Rekord! Podívejte se, jak na silnici vypadá 457 km/h

Už jste někdy v autě jeli 300 km/h? My ano a to tempo je šílené. Musíte se dívat tak daleko, jak jen oči dohlédnou, a i tak jakoukoliv překážku dojedete rychleji, než byste chtěli. Koenigsegg Agera RS však jede ještě o 157 km/h rychleji...
Zdroj: Koenigsegg

Něco podobného si upřímně neumíme představit. Dlouhodobě platí, že auta, která jezdí přes 300 km/h, patří spíše do vzduchu než na silnice a měla by mít křídla. Když ale přišel Veyron, který poprvé překonal hranici 400 km/h, dostali jsme se do nepoznané sféry. Sféry, ve které pouhý výkon nestačí a hlavní roli zde hrají právě zmiňovaná křídla. Jen neslouží k létání, nýbrž k opačnému účelu.

Úplně jiný svět

Od té doby se svět nejrychlejších aut výrazně změnit a tempo 400 km/h přestalo být nedostižné. Jenomže jak jsme na tom v současnosti? Hennessey nedávno představil vůz, který má ambice stát se nejrychlejším automobilem světa. Jenomže udávaným tempem auto ještě nikdy nejelo a americký výrobce maximálku spočítal pouze ve větreném tunelu. A nástupce ikonického Veyronu, tedy Bugatti Chiron? Ano, je drtivě rychlý, ale pořád nevíme jak moc. Zatímco s Veyronem Bugatti konalo, nyní především hodně mluví a Chiron se snaží vyprodat, aniž by lidé tušili, jak rychle vlastně jede. Problémem jsou prý pneumatiky ve spojení s vyšší hmotností Chironu a oficiálního pokusu se máme dočkat v létě. Ale kdoví jestli...

A pak je tu Koenigsegg. Švédská automobilka jednoho muže, která vlastně ani nepotřebuje planá marketingová hesla. Do světa totiž promlouvá pomocí svých vozů a její jméno je tedy stále zvučnější.

Pokoření 500 km/h do 10 let

Poslední dobou se hojně mluví o rychlostních rekordech. Bugatti se na něj připravuje, zmiňované Hennessey taktéž a některé z dalších automobilek si na podobná tempa rovněž brousí zuby. Jediný Koenigsegg ale koná. Do srdce vyprahlé Nevady dotáhl identickou Ageru RS, se kterou rozprášil rekord Chironu v disciplíně 0-400-0 km/h, a rozhodl se, že stanoví rychostní rekord, který bude velkým oříškem i pro silnější Bugatti. A povedlo se.

Agera RS prolétla desetikilometrový úsek dálnice hned dvakrát, aby vše bylo oficiální, a rychlostním průměrem 444,67 km/h z obou pokusů stanovila nový rekord. Daleko zajímavější byl ale druhý z obou pokusů. Éterický Koenigsegg se při něm rozletěl až na 457,4 km/h a rychlostí přes 450 km/h ujel značnou vzdálenost.

Švédska automobilka to celé natočila a vy tak máte exkluzivní možnost podívat se, jak podobně démonická jízda vypadá. Upřímně bychom ale na palubě při takové rychlosti sedět nechtěli. Z té rychlosti jde už vážně strach...

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV