Reklama
Archiv - Zprávy

Range Rover vylepšil démonické SVR. Vypadá skvěle!

Internet zaplavily první snímky nového Range Roveru Sport SVR. Auto už na první pohled působí dynamičtěji a více agresivně, ke změnám je ale pádný důvod. Výkon pětilitrového osmiválce by měl být posunut až na 575 koní.
Zdroj: Range Rover

Zatímco od rychlých SUV nečekáte, že by v terénu byly schopné, Range Rover tento boj nevzdal. I jeho nejrychlejší model si tak nadále udržuje širokou škálu využitelnosti, která přesně odpovídá jeho zařazení. Brutální výkon verze SVR přesto není na parádu, a protože vývoj znovu pokročil, spekuluje se, že modernizace posune výkon až na zmiňovaných 575 koní. Ty by obrovskému SUV s hlasitě řvoucími výfuky stačily k vystřelení z 0 na100 km/h za 4,5 sekundy a rozjet by se měl na minimálně 260 km/h.

Karbon, kůže a zase karbon

Faceliftu nadále nechybí karbonová kapota, širší vstupy vzduchu na bocích předního nárazníku, vyladěné koncovky výfuků nebo zadní difuzor, ke kterému automobilka sděluje, že bude opravdu plně funknční. Odladěnou novinku dále poznáte podle obřích brzd s rudě lakovanými třmeny, inverzních výdechů na přední kapotě a všudypřítomných karbonových doplňků. Uvnitř pak samozřejmě nechybí kombinace kůže a karbonu, přičemž nově tvarovaná jsou i anatomická přední sedadla.

Cena prozatím nebyla zveřejněna a stejně tak novinku ještě nikdo oficiálně neviděl naživo. Očekávat však lze cenu okolo hranice 100 tisíc liber, což je v přepočtu 2,9 milionu korun. Vzhledem k oblíbenosti rychlých SUV však netřeba mít obavy, poptávka po nejschopnějším rychlém SUV bude i nadále vysoká.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV