Reklama
Archiv - Zprávy

Rallycross s traktory? To je Rusko!

Na závody roztodivných strojů se obvykle specializují spíše ve Spojených státech amerických. Následující videa vám však potvrdí, že ani Rusové nezůstávají pozadu. Závodění v traktorech je opravdu masakr!
Zdroj: Russia Insider

Bahno, louže s hloubkou více než metr a nástrahy rallycrossové trati, po níž se prohání partička 28 traktoristů z celého Ruska. A o co, že se jede? No přece o nový traktor! A že jej po tomto závodě budou potřebovat. O karamboly zde totiž není nouze. Nebezpečně odskakující traktory v zatáčkách vůbec nedrží a o nízkém těžišti také řeč být nemůže. Traktor zkrátka není na závodění - ale řekněte to těmhle Rusům.

Desetitisíce fanoušků, nehody a spousta bahna

Na každoroční kolbiště se sjíždí až 30 000 senzacechtivých diváků a popularita s každým rokem roste. Závody startují výstřelem z děla a splašené traktory musí rychlostí až 60 km/h urazit celkem 15 kilometrů. Nejen o nehody však není nouze. Traktory při zběsilém závodu dokonce létají i vzduchem. Vítězem může být jen jeden a rivalita mezi účastníky je proto pořádná.

Cíl samotné akce je ovšem ušlechtilý. Mezi mladými Rusy popularita zemědělství dlouhodobě klesá a právě závod traktorů má tomuto řemeslu napravit reputaci. Ačkoliv si samotným účinkem nejsme úplně jisti, zábava je to každopádně skvělá. Ostatně, podívejte se sami. První video pochází z minulých ročníků, to druhé pak z právě odjetého závodu letošního traktorového mistrovství!

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV