Reklama
Archiv - Zprávy

Rakousko téměř dokončilo dálnici z Vídně na Brno. U nás je ticho

Chystáte-li se na výlet do Vídně a máte v plánu jet přes Mikulov, hned za hranicemi si budete moci užít zbrusu novou část dálnice A5. Napojení české strany ale hrubě vázne.
Zdroj: Wikicommons

A rozhodně na vině není rakouská strana, která staví opravdu překvapující tempem. Už 8. prosince otevře zbrusu nový úsek dálnice mezi Schricku a Poysbrunnem. K české hranici tak Rakušanům zbyde dostavět pouze 9 kilometrů, které by podle všech plánů měly být hotové nejpozději v roce 2019. Jeden by čekal, že když se staví na jedné straně, bude se i druhá strana starat o to, aby obě dálnice byly co nejdříve propojené. Jenomže na naší straně se ještě ani nekoplo. A vypadá to, že se na tom jen tak něco nezmění.

Chybějící povolení i liknavost úřadů

Ačkoliv se snad všechny politické subjekty, které k případné stavbě nové dálnice mají co říct, dušují, že stavba je pro ně prioritou, je ticho po pěšině. Zatím to vypadá, že spíše než dálnice se zhruba do dvou let začne stavět obchvat Mikulova, který pod náporem aut a kamionů opravdu trpí. Tato stavba je podle dostupných informací už takřka schválena, chybí snad jen několik stanovisek ze strany stavebního úřadu.

Co se týče právě tolik potřebné dálnice D52, která by na rakouskou A2 navazovala, je vše zatím ve fázi příprav podkladů pro územní rozhodnutí, které by snad mohly být hotovy v příštím roce. Pak ale začne další, minimálně roční kolotoč razítek a schvalování, pak musí proběhnout výběrové řízení na vykonavatele stavby, a nakonec přijde řada i na námitky ze všech možných stran. A pak už se budou blížit další volby, což nakonec se stavbou zahýbe asi nejvíc.

Jestli nám Česká republika něčím připomíná Kocourkov, pak právě při modernizacích a výstavbách nových sinic, které naše země nutně potřebuje. Nezbývá nám tedy nic jiného, než se znovu dívat na Západ a tiše závidět.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV