Reklama
Archiv - Zprávy

Radary na D1 už rozdaly desítky tisíc pokut. Provoz je klidnější

Když se ministerstvo dopravy rozhodlo zavést úsekové měření rychlosti na opravované dálnici D1, zvedlo to vlnu nevole. Měření ale zabralo a řidiči si podle úředníků v opravovaných úsecích dávají velký pozor na rychlost.
Zdroj: Ministerstvo dopravy

Podle analýzy měření v úseku Psáře – Soutice se přestupku jízdy nepřiměřenou rychlostí dopustilo pouze 1,2 procenta řidičů. Drtivá většina motoristů tedy zúženými pruhy projížděla bezpečně a respektovala omezení rychlosti. Vzhledem k vysoké intenzitě dopravy na D1 ovšem i tak policie zaznamenala téměř 50 000 přestupků.

Řidiči při letošním měření na dálnici D1 byli ještě ukázněnější než loni, kdy v úseku Ostravačice – Kývalka policie zaznamenala přestupek u tří procent projíždějících řidičů. Velká většina řidičů, kteří v kontrolovaném úseku (Psáře – Soutice) překročili povolenou rychlost, jela do 109 km/h (44 879). Našlo se ovšem i 12 řidičů, kteří projeli zúžené pruhy rychlostí více než 140 km/h.

Vybrané pokuty půjdou na dobrou věc

Ministerstvo dopravy, policie i město Vlašim, které má řešení přestupků v tomto úseku na starosti, řidiče opakovaně upozorňovaly na to, že úsek budou kvůli bezpečnosti sledovat kamery. Měřenou část dálnice rovněž označuje informační tabule se symbolem radaru. Vybrané prostředky z úsekového měření město Vlašim investuje zpět do bezpečnosti silničního provozu.

Detekční kamery se už loni osvědčily u Brna, kde v souvislosti s jejich nasazením poklesla nehodovost v měřeném úseku. Nasazení úsekového měření v dalších úsecích D1 závisí na dokončení otevřené soutěže na měřící sady, kterou nově vypsalo Ředitelství silnic a dálnic. Po dokončení této veřejné zakázky ministerstvo dopravy s dotčenými městy a policií dohodne, jak se bude s úsekovým měřením na D1 pokračovat v příští stavební sezóně.

Automatické měření rychlosti na D1 zůstane v dalších měsících. Odstraněno bude po ukončení stavebních prací. Dopravně bezpečnostní akce má za cíl plynulejší provoz, méně nehod a nebezpečných situací.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV