Reklama
Archiv - Zprávy

Punks not dead! Bláznivý Citroën se dvěma turby

Roztomilý Citroën C1 v našich končinách dobře známe. Vyrábí se totiž nedaleko Kolína, v závodě TPCA, odkud se sourozenci Toyotou Aygo a Peugeotem 201 vyrážejí do celého světa. Jenomže tahle verze patří spíš do nějakého divokého sci-fi.
Zdroj: carscoops

Většina městských autíček skončí v rukou mladých rodin, starších řidičů či jako expresní vozítka nebojácně rozvážející kupříkladu pizzu. Prťavý Citroën, o kterém je dnes řeč, je ale z úplně jiného těsta. Do parády si jej vzal jistý Dán a vytvořil z něj dílo, za které by si v méně tolerantních dobách možná vysloužil lístek do psychiatrické léčebny. A mimochodem – říká mu Krysí Bastard.

Jako ze špatného hororu

Současný majitel tvrdí, že svůj Citroën takto radikálně přestavěl prostě z toho důvodu, že ho jeho nudný design už moc nebavil. Zdá se však, že výsledek byl inspirován spíš Šíleným Maxem říznutým s jakýmsi halloweenským námětem odkudsi z Hollywoodu, protože ulítlejší přestavbu svět snad nikdy neviděl.

Pokud vás zajímá, co na sympatické C1 zůstalo původní, je to snad pouze motor o objemu 1.2 litru, který má nyní ovšem dvě turbodmychadla. Dále je tu původní střed volantu, přední světla a několik budíků či přepínačů. No a také kabeláž, do té se Dán nepouštěl, jen ji odkryl, aby do ní hezky zatékalo. Zbytek je jedoduše horor, v dobrém i zlém. Svérázný majitel se nyní rozhodl, že svůj výtvor prodá. K mání je u jednoho z dánských prodejců.

Za kolik? Skoro za 150 000 Kč. A že nemá střechu? No a co, i kdyby vám do interiéru permanentně pršelo, horší už to jistě nebude...

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV