Reklama
Archiv - Zprávy

První auto s dronem má i přistávací plochu

Existuje už hodně aut, která se řídí sama. Jen tohle ale umí vyzvednout květiny nebo pořídit letecké záběry z cesty. Rinspeed Etos, první auto s heliportem.
Zdroj: Rinspeed

Světy automobilů a digitálních technologií jsou si každým rokem blíž. I proto se letos společnost Rinspeed poprvé rozhodla představit svou novinku na obřím technologickém veletrhu CES v Las Vegas namísto nějakého tradičního autosalonu. Tentokrát máš smůlu, Ženevo. Koncept se jmenuje Etos a je to sportovní hybrid schopný autonomní jízdy.

Ostatně Etos je stejně tak technologická hračka jako auto a ani Rinspeed není obyčejná automobilová společnost. Funguje jako dodavatel inovací do automobilek a jeho odvážné, někdy až šílené koncepty slouží především jako ukázka nejmodernějších trendů. A musíme uznat, že vize aut vybavených vlastními drony je hodně zajímavá.

Při jízdě v autonomním režimu dokáže Etos zasunout volant do přístrojové desky a naopak cestujícím přiblíží nejrůznějších displeje. S pomocí dronu pak může sám plnit i nejrůznější úkoly. Nabízí se pořizování záznamů nejrůznějšího druhu nebo hledání cesty v případě, že někde zabloudíte. Výrobce jako příklad uvádí i vyzvednutí květin v obchodě a jejich případné doručení obdarovanému.

No, na tuhle představu si budeme muset ještě chvíli zvykat. Ale kde bychom dnes byli bez lidí, kteří se nebojí vyzkoušet i to, čemu se jiní smějí.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
0
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV