Reklama
Archiv - Zprávy

Projekt Viper. Terénní Defender s osmiválcem je pro drsné hochy

Legendární Defender už se sice nevyrábí, pořád si ho ale můžete nechat postavit na zakázku. A jak ukazuje tento projekt, může to být i pořádně výkonný stroj do těch nejtěžších podmínek.
Zdroj: East Coast Defender

Tohle je možná nejdražší a nejvíc vylepšený Land Rover Defender, jaký si můžete koupit – snad jen pokud pomineme extrémní šestikolové verze. Úpravce East Coast Defender se rozhodl vyzkoušet, jak moc se tohle původně jednoduché auto dá proměnit. A začal hezky od začátku, tedy motorem. Pod kapotu se nastěhoval velký osmiválec 6,2 litru, který zajišťuje velmi působivý výkon 430 koní. Na čtyři dvacetipalcová kola obutá do terénních pneumatik Nitto Mud Grappler posílá sílu motoru šestistupňový automat.

Soupeř pro to nejlepší od Mercedesu

O adekvátní brzdy se postarala výkonná sada Wilwood a kompletně přestavěný podvozek kombinuje sportovní a offroadové prvky od firem KAM, Old Man Emu nebo King Off-Road Racing. Samozřejmě nechybí uzávěrky diferenciálů, možnost připevnit na vůz šnorchl pro hluboké brody, světelná rampa, výkonný naviják, ochranné rámy a nejrůznější užitečná technika pro jízdu v těžkém terénu. Výsledkem je tak auto, které podobně jako vrcholné verze Mercedesu třídy G kombinuje rychlost a relativně luxusní interiér s terénními schopnostmi.

A dost podobná je také cena. Za tento konkrétní vůz totiž zaplatíte 285 tisíc dolarů, tedy skoro 6,7 milionu korun. A to už je teritorium nekompromisního Mercedesu G500 4x4. Na druhou stranu, Defender má přece jen lepší charisma a na rozdíl od obřího Mercedesu vypadá víc jako opravdový dobrodruh a méně jako pozér.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV