Reklama
Archiv - Zprávy

Prohlédněte si novou A8, vlajkovou loď Audi

Úhlavní konkurent pro nedávno modernizovaný Mercedes-Benz třídy S i stále poměrně mladé BMW řady 7 konečně dorazil. Podívejte se na křivky nového Audi A8, které automobilka zároveň odhalila i v prodloužené verzi.
Zdroj: undefined

Ve dvou článcích už jsme si stihli představit relativně krátkou, ale zajímavou historii Audi A8. Nejprve jsme se věnovali první a druhé generaci, včetně pozoruhodných modelů S8, následně také odcházející třetí generaci, která dokázala skvěle odolávat času. Nyní se konečně můžeme podívat na zcela novou čtvrtou generaci.

Auto, které se o vás postará

Pokud jde o moderní technologie a luxusní výbavu, chce být Audi svým konkurentům přinejmenším rovnocenným soupeřem. Vlajková loď dostane natáčení všech čtyř kol pro dobrou ovladatelnost a také chytrý aktivní podvozek, který podle profilu silnice před autem s pomocí elektromotorů neustále upravuje odpružení jednotlivých kol pro dokonale hladkou jízdu a eliminaci náklonů karoserie. Systém současně spolupracuje s pohonem všech kol pro dosažení nejlepší trakce.

A8 je zároveň významným vykročením Audi do oblasti autonomního řízení a v mnoha ohledech má ambice překonat i průkopníky jakými jsou Tesla nebo Volvo. S pomocí kamer a radarových i laserových senzorů vůz neustále skenuje své okolí a umožňuje jízdu městskými rychlostmi zcela bez zásahů řidiče. Do 60 km/h umí auto zcela samostatně zrychlovat, brzdit i zatáčet a podle Audi nevyžaduje žádnou asistenci ani dohled ze strany řidiče. Této funkce se ale dočkáme až v roce 2019, nejprve se totiž musí upravit zákon. A jak se budou omezení uvolňovat, nabídne Audi bezpochyby i další autonomní režimy.

Bude i dvanáctiválec

Ani síly byste v nové A8 nikdy neměli mít nedostatek. Jednak dostane model nový elektrický systém s napětním 48 V, který se bude starat o bezproblémový chod všech vychytávek na palubě. Hlavně ale nabídne výkonné motory. Pro šetřílky tu jsou jako základ dva třílitrové šestiválce s turbem, benzínový o výkonu 340 koní a naftový s 286 koňmi. Pokud chcete více stylu i síly, jsou tu také čtyřlitrové osmiválce. Benzínová V8 nabízí celých 460 koní a naftové TDI také velmi slušných 435 koní.

Jsou tu ovšem také dvě volby pro fajnšmekry určené pouze pro verze A8 L. Tou první (a popravdě méně zajímavou) je hybridní pohon, který spojuje třílitrový benzínový šestiválec s elektromotorem. Celkový výkon je 449 koní a 700 Nm a zrychlení na 100 km/h se odehraje za 4,9 sekundy. Elektrický dojezd má být až 50 kilometrů. Vedle ní je tu ovšem také pořádný šestilitrový motor W12 o výkonu 585 koní a točivém momentu 800 Nm. A to bude jistě ta nejlepší volba, pokud si ji můžete dovolit.

Reklama

Pod dva miliony A8 nekoupíte

Audi současně odhalilo i první ceny. Na německém trhu bude základní A8 startovat na ceně 90 600 euro (asi 2 360 000 korun), prodloužená A8 L pak vyjde nejméně na 94 100 eur (2 455 000 korun). Za tyto peníze však dostanete pořádný kus auta, nová A8 je opět o něco větší. Základní verze je o o 37 mm delší a o 13 mm vyšší, byť také o 4 mm užší. Díky většímu rozvoru o 6 mm je interiér celkově delší o 32 mm. Prodloužená verze je delší o dalších 130 mm a její výška narostla o 15 mm.

A8 nicméně zůstává věrná lehké konstrukci, kdy 58 procent struktury tvoří hliník doplněný o hořčík, karbon a vysokopevnostní ocel. Samozřejmostí je ovládání mnoha funkcí auta včetně parkování přes telefon, vylepšená masážní sedadla vpředu i vzadu, masáž chodidel, množství digitálních obrazovek nebo příplatkové audio s až 23 reporduktory a výkonem 1920 wattů.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV