Reklama
Archiv - Zprávy

Přijíždí Polestar 1. Výkonem bude konkurovat supersportům

Už to není ryzí Volvo, stále tak ale vypadá. Nový Polestar 1 nezapře svůj původ a to by se nemělo změnit ani v budoucnu. Polestar i jako samostatná značka zůstává křídly Volva, jen bude vyrábět šťavnatější auta s odlišnými logy a karbonovými karoseriemi.
Zdroj: Polestar

Jak už jsme před dvěma dny uvedli, novinka Polestar 1 stojí na základech budoucího Volva S60 a jde tedy o středně velké kupé přirovnatelné třeba k Audi A5. Z fotografií ale působí daleko masivněji a elegantněji. To je dáno čistými liniemi, nepřerušenou maskou chladiče i vhodně zvolenou barevnou kombinací křišťálově bílého laku s potemněnými koly a černými doplňky. Jistě uznáte, že z hlediska designu se Polestar vydal správným směrem. Bude to samé platit také o jízdě?

Brutální výkon a skvělý dojezd

Švédové dodrželi své sliby a historicky první Polestar skutečně nabídne oslnivý výkon 600 koní. Ještě zajímavější je ale točivý moment, který je tu díky hybridní soustavě. Dosahuje maxima 1000 Nm a k dispozici bude v drtivé většině dostupných otáček. Zrychlení na 100 km/h tak s nejvyšší pravděpodobností nezabere ani 3 sekundy.

Polestar je vybaven hned dvojicí elektromotorů na zadní nápravě, díky čemuž bude jeho chytrá elektronika schopna nahradit funkci samosvorného diferenciálu. Opravdu zajímavý je ale také dojezd. Automobil dostane silnější baterie, díky nimž bude čistě na elektrickou energii schopen urazit až 150 kilometrů a jde tedy o hybrid s nejvyšším dojezdem všech dob, který překoná i některé elektromobily.

Celý z karbonu

Opravdu hodně práce věnoval Polestar karbonové konstrukci, která zvyšuje torzní tuhost modelu o dalších 45 %. I přes vzhled jasně odkazující na Volvo má polovinu dílů „jedničky“ na starosti pouze automobilka Polestar, která své novince zajistila také vynikající podvozek. Půjde totiž o historicky první automobil, jehož elektronicky regulované odpružení a tlumení je integrované v podvozku. O naladění se mimo jiné postarali světoznámí specialisté ze společnosti Öhlins.

Zdá se tedy, že si švédsko-čínská automobilka i přes čínskou produkci výrazně věří a inovativními přístupy chce jít proti nejlepším konkurentům na trhu. Zda se jí to povede, je prozatím ve hvězdách, alespoň z fotek to ale nové vlajkové lodi opravdu sluší. První zákazníci se modelu dočkají v polovině roku 2019.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV