Reklama
Archiv - Zprávy

Při testování v Alpách lehlo nové Audi A7 popelem

Nejen žhavé italské supersporty mají vznětlivou povahu. Německá auta jsou sice občas obviňována z přílišné sterility, i ona to však umí rozpálit. Tento případ názorně ukazuje, proč je důkladné testování aut tak důležité.
Zdroj: motor1.com

Vše se odehrálo při zátěžovém testu prototypu nové A7 v rakouských Alpách. Takové testování se zatížením má za úkol pořádně otestovat brzdovou soustavu i kompletní chladicí systém. Chvíli prý vše šlo přesně podle plánu, pak se ale rychle něco pokazilo. S největší pravděpodobností selhal právě chladicí systém, který nezvládl svou práci. Podle fotek totiž začalo hořet v prostorách mezi motorem a interiérem.

Ačkoliv na místo během chvilky dorazilo asistenční auto, které testovací muly často doprovází, požár se uhasit nepodařilo. Jakmile totiž vzplál interiér, nešlo s plameny nic dělat. Než na místo zvládli dojet profesionální hasiči, kterým se oheň následně rychle podařilo zlikvidovat, z auta zbylo jen torzo. Ačkoliv automobilka tímto přišla o hodně dat a poznatků z testování, důležité nakonec je jen to, že se nikomu nic nestalo. Řidič z auta stačil včas utéct. I tak je to velmi smutný pohled, co myslíte?

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV