Reklama
Archiv - Zprávy

Prezident Zeman dostal Kodiaqa. Je prý pohodlnější než Superb

Prezident Miloš Zeman převzal zbrusu novou Škodu Kodiaq. Vůz přibude do flotily ke stávajícímu modelu Superb, přičemž prezident bude jednotlivá auta využívat podle druhu a příležitosti jeho cesty.
Zdroj: twitter

Už v roce 2013 dostal Zeman od Škody Auto do užívání model Superb v nejvyšším luxusním provedení Laurin & Klement. Od té doby tento vůz pravidelně obměňuje tak, aby vždy měl k dispozici nejnovější, tedy aktuální verzi modelu. S novým modelem Kodiaq ale prý nehodlá Superb zavřít do garáže a nechat odpočívat.

Naopak. Prezident má v pánu využívat obě auta, a to podle toho, kam zrovna bude vyrážet na návštěvu. Pokud půjde o výlet do jednotlivých krajů, sáhne s největší pravděpodobností právě po novém SUV. V případě, že půjde o cestu diplomaticko-protokolárního charakteru, sáhne po elegantnějším Superbu.

Ani popelník, ani neprůstřelná skla

Velmi rychle se ale začalo mluvit o tom, že prezident vyšší Kodiaq potřeboval ze zdravotních důvodů. Přeci jen není nejmladší a podle posledních zpráv ho pronásledují zdravotní problémy, kvůli kterým špatně chodí. To ovšem důrazně odmítl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Podle něj si Zeman Kodiaq již vyzkoušel a pochvaloval si, že nedrncá tolik jako Superb. Podle dostupných informací nemá nový prezidentský Kodiaq žádné speciální úpravy, a dokonce mu chybí i popelník.

A ještě malé připomenutí. Zatímco Václav Klaus právě kvůli pohodlí preferoval vozy značky Audi, Zeman hned na začátku svého mandátu prohlásil, že český prezident by měl jezdit výhradně českým autem, což zatím splňuje. Václav Havel si zase pochvaloval, a zcela oprávněně, Mercedes-Benz S600.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV