Reklama
Archiv - Zprávy

Přetahovaná pro chlapy. Jeep versus Audi SQ7

Pamatujete si, když jste se ve školce s kamarády přetahovali o jeden provaz? Tak si teď místo dětí na dva konce lana dosaďte dvě skvělá auta. Je to hodně zajímavá podívaná, které ale dětskou hru nepřipomíná ani vzdáleně.
Zdroj: astube

Spíše to vypadá na souboj dvou divokých zvířat o teritorium. J Tím jedním je naftová bestie v podobě Audi SQ7, o které už víte, že svou tělesnou stavbu umí skvěle maskovat a i na náročném okruhu je jako doma. Však má také na všech kolech výkon 435 koní a točivý moment působivých 900 Nm. Na druhém konci lana se Audi postavil Jeep Grand Cherokee WJ. Už teď je vám možná jasné, že nepůjde o tak úplně vyrovnaný souboj. Jeep je starší a chybí mu celá plejáda elektronických pomocníků, které Audi pomáhají přenášet výkon i točivý moment přesně tam, kde je to zrovna nejvíc potřeba. Navíc je jeho výkon jen 287 koní a točivý moment oproti Audi poloviční, tedy 450 Nm.

Jediné, v čem tak Jeep má lehkou výhodu, jsou obuté pneumatiky. Audi se přetahuje na klasických silničních gumách, ale Jeep obul o něco drsnější pneumatiky. Ani to mu ale nebylo moc platné. Technika, výkon i točivý moment prostě hrají pro Audi, která si nakonec odveze vítězství. I když to chvíli vypadá hodně vyrovnaně a možná by bývala stačila jedna preciznější reakce řidiče Jeepu, který by využil momentu překvapení. Jedině tak mohl Audi dostat tam, kam potřeboval.

Výherce tedy možná nepřekvapí, ale podívaná je to velmi zajímavá.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV