Reklama
Archiv - Zprávy

Přesedat! Čeští velvyslanci dostanou místo BMW černé Superby

Prémiové vozy mnichovské automobilky ve službách českých velvyslanců dosloužily. Nově se o vozový park bude starat domácí automobilka Škoda. Auta bude evropským diplomatům Ministerstva zahraničních věcí každý rok vyměňovat za nová.
Zdroj: Škoda Auto

Velvyslanci České republiky budou při výkonu svých pracovních povinností používat vozy Škoda Superb. Ty postupně nahradí stávající vozy značky BMW, které byly v diplomatických službách využívány od roku 2005 do současnosti. Je to vůbec poprvé, co domácí automobilka v tendru na reprezentativní vozidla pro české ambasadory zvítězila. A dává to smysl. Škodovky sice s bavoráky srovnávat nelze, současná generace Superbu je už však dostatečně reprezentativní a Česku udělá dobrou reklamu.

Superby do celé Evropy

Prvním deseti velvyslancům ČR byly automobily slavnostně předány za účasti náměstka ministra zahraničních věcí Miloslava Staška. Další dodávky budou následovat tak, aby do vozového parku české diplomacie přibylo celkem 55 nových Superbů. Ty budou sloužit v rámci 34 zastupitelských úřadů České republiky po celé Evropě, zbytek vozů doplní vozový park významných institucí při ministerstvu zahraničních věcí. Uzavřená smlouva zajišťuje ministerstvu zahraničních věcí vozy do roku 2021 s každoroční obměnou za nové.

„Je to pro nás velmi prestižní záležitost. Je nám ctí, že budeme moci reprezentovat prostřednictvím zastupitelských úřadů a velvyslanců České republiky. Nasazení v diplomatických službách státu je jedinečnou symbiózou zastoupení České republiky a značky Škoda na mezinárodní scéně,“ pochvaloval si úspěch ředitel Škoda Auto Česká republika Luboš Vlček.

Škodovek na nejvyšší úrovni přibývá

Všechna vozidla dodaná ministerstvu zahraničí budou mít pohon 4x4, šestistupňovou převodovku DSG a nejvyšší stupeň výbavy Laurin&Klement. Většinu z nich pohání vznětový motor 2,0 TDI/140 kW, některé pak zážehový agregát 2,0 TSI/206 kW. Velvyslanci se tak přidají k významným představitelům státu, kteří již vozy Škoda ve svých funkcích používají. Vrcholná verze Superbu slouží například prezidentu republiky, předsedům poslanecké sněmovny i senátu a jeden vůz s hnědou kůží, černým perleťovým lakem a nejvýkonnějším benzínovým dvoulitrem dostal také kardinál Duka.

Exkluzivní modely značky Škoda mají v nejvyšších patrech státní správy dlouholetou tradici. Už první československý prezident T. G. Masaryk jezdil od roku 1926 ve slavném voze Škoda Hispano-Suiza.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV