Reklama
Archiv - Zprávy

Premiéra exkluzivního Ferrari 488 GTB se odehrála v Česku

Známá tuningová firma Novitec stvořila rudého ďábla v podobě Novitec Rosso N-Largo Ferrari 488 GTB a pro jeho představení si vybrala Českou republiku, konkrétně mostecký okruh.
Zdroj: Novitec

Je pravda, že upravovat italské supersporty značky Ferrari je jako vstupovat na zatraceně tenký led. Ta auta jsou takřka dokonalá sama o sobě a co si budeme povídat, nějaké výrazné úpravy prostě nepotřebují. Ale Novitec na to šel celkem dobře, takže výsledek nepobuřuje, neděsí, ale zaujme.

Ferrari pod jejich taktovkou dostalo agresivnější vzhled, kterému dominuje široký bodykit a také 21“ kola vpředu a 22“ kola vzadu. Ta navíc obouvají lepivé semi-slicky, které se na okruh skvěle hodí. Vše pak doplňuje výrazné zadní přítlačné křídlo, které v tomto případě rozhodně není jen na ozdobu! Z fotek je patrné, že je auto takřka přilepené k okruhovému asfaltu, za což může nový, snížený podvozek. Ten ale pro jistotu dostal funkci přizvednutí přední nápravy, aby řidič někde nepřišel o přední lízátko nebo rovnou celý nárazník.

Nebyla by to firma Novitec, kdyby si nepohrála i s technikou auta. Ferrari stále pohání sériový motor, ale byl mu lehce naladěn výkon. No, lehce. Jak se to vezme. :) Novitec Rosso N-Largo Ferrari 488 GTB produkuje 772 koní při 7950 ot./min a točivý moment 892 Nm. Z klidu na 100 km/h auto zrychlí za 2,8 sekundy a maximální rychlost se zastaví na 342 km/h. Dosaženo těchto hodnot bylo tak, že agregát dostal nově naprogramovanou řídící jednotku, nový výfukový systém a mnoho dalších maličkostí, které z něj dělají bestii, která nahání husí kůži. V tom dobrém samozřejmě. :)

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV