Reklama
Archiv - Zprávy

Praha opět rozšíří parkovací zóny. Bezplatně nezaparkujete skoro nikde

Jen co si Pražané a návštěvníci hlavního města tak nějak zvykli na to, že parkovací zóny jsou i v širším centru města, přibudou další. Ty budou platné již od konce srpna a s nimi přijde i úprava cen za parkování.
Zdroj: iStock

Už tak se parkování v Praze dá přirovnat k detektivce s nejasný koncem, ale od konce srpna to bude ještě horší. Prahu 5, 6 a 8 totiž takřka pohltí nové parkovací zóny, a to jak pro rezidenty, tak těch krátkodobých placených. Konkrétně jde o 2 335 stání na Praze 5, 2 314 na Praze 8 a 1 117 placených stání na Praze 6.

Na Praze 5 tak nově budete marně hledat neplacené parkovací místo kolem Starého Barrandova, Hřebenek, Motola a Malvazinek. Praha 6 pak zpoplatní parkování v okolí Petřína a také na Evropské třídě až k Veleslavínu. Na Praze 8 pak na nová placená parkovací místa narazíte kolem lokality Nad Ládvím, na Střížkově a v Horních Kobylisích.

Nová místa, nové ceny

Nová pakovací místa začnou fungovat od 26. srpna, ale už od dva dny dřív začne platit nový ceník pražského parkování. Podnikatelé budou mít nově první auto levnější, cena byla upravena na 7 000 Kč. Rezidentům se poplatky za první auto nemění, zůstávají tedy na 1 200 Kč ročně. Druhé auto ale bude o 5 000 Kč levnější, jeho cena tedy bude 7 000 Kč ročně. Lidem se zdravotním postižením je poplatek stanoven na 360 Kč za jedno auto ročně, což je stejná částka, kterou platí lidé starší 65 let.

Další placená místa a nové zóny jsou pak v plánu pro centrum města a měly by vejít v platnost začátkem příštího roku. Zástupci Prahy pak k těmto změnám dodali, že jsou vlastně na přání rezidentů těchto městských částí, kteří mají velké problémy s parkováním. Zřejmě ale ne na přání všech. Na této facebookové stránce někteří rozhodně nešetří velmi ostrými komentáři.

Bydlíte v některých těchto městských částí? Jak se vám parkuje? A co si myslíte o zavedení nových zón? Dejte nám vědět v komentářích.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV