Reklama
Archiv - Zprávy

Pozor na rychlost. Na D1 začaly měřit další radary

Věčně rozkopaná, neustále ucpaná a nyní navíc i pod bedlivým dohledem rychlostních radarů. Tak by se dala popsat naše nejstarší dálnice D1. Nově si musíte na rychlost dát pozor u Velkého Meziříčí.
Zdroj: iStock

Ředitelství silnic a dálnic nové radary spustilo v modernizovaném úseku mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou. Zde kamery fungují už nějakou dobu, ale zatím byly určeny pouze pro dohled na dálnici. Před dvěma dny dostala radnice ve Velkém Meziříčí definitivní povolení k výběru pokut, a tak spuštění měření rychlosti nic nebrání. Radnice dokonce na vyřizování pokut vyčlenila dva speciálně proškolené pracovníky.

Podle zkušeností ŘSD i policistů překročí v tomto úseku maximální povolenou rychlost několik desítek řidičů denně. Nejinak je tomu v ostatních opravovaných úsecích. Například mezi Psáři a Souticemi, kde měření probíhá už několik měsíců, řidiči zvládli od dubna do srpna spáchat 58 tisíc přestupků. To znamená, že rychlost zde překročilo 1,2 procenta všech projíždějících řidičů. To vůbec není špatné a podle ŘSD k takovému číslu pomohlo právě úsekové měření, které řidiče nutí sundat nohu z plynu.

Během příštího roku se ale dočkáme dalších měřených úseků. Celkem by jich mělo být pět, ovšem to, kde budou, zatím nikdo nepotvrdil.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV