Reklama
Archiv - Zprávy

Poznáte, jaký supersport zdemoloval zeď? Posádku zachránil zázrak

To si tak vyrazíte na fantastickou automobilovou přehlídku ve svém supersportu, užijete si ji, ale domů auto už nedovezete. Cestou se totiž musíte vyhnout zvířeti na silnici a nedopadne to úplně dobře.
Zdroj: carscoops

Zhruba tak by se dala shrnout děsivě vyhlížející nehoda, při které svět přišel o jeden báječný McLaren 570S. Pokud byste náhodou nevěděli, jde o skvěle naladěný britský čistokrevný supersport. Pohání ho 3,8litrový osmiválec se dvěma turbodmychadly, který přes sedmistupňový dvouspojkový automat na zadní kola posílá 570 koní výkonu a točivý moment 600 Nm.

Zrychlení na 100 km/h se odehraje za pouhé 3,2 sekundy a na 200 km/h za 9,5 sekundy. Nejvyšší rychlost je pak velmi působivých 328 km/h. Působivé jízdní údaje, co myslíte? Lví podíl na nich má i hmotnost 1 313 kilogramů a takřka ideální rozložení hmotnosti.

Ale tohle vše bylo k ničemu při možná trochu zbrklém vyhýbacím manévru, který skončil nehodou. Za volantem v tu chvíli seděl sám majitel auta, 34letý Lee McClurg, který se vracel z letošního Festivalu rychlosti v Goodwoodu. Jen pár kilometrů od domova mu ale dle jeho slov vběhlo do cesty nějaké zvíře a on se pokusil vyhnout.

Což o to, zvířeti se asi vyhnul. Jenomže jeho reakce byla asi zbrklejší než měla být, protože Lee nad vozem ztratil kontrolu. Dostal se do smyku, přerazil stožár u silnice a ve vysoké rychlosti naboural do blízkého domu. Jakou měl náraz sílu nejvíce dokazuje takřka úplně zbouraná zeď domu. Auto navíc začalo ihned hořet a jen díky duchapřítomnosti kolemjdoucích posádka přežila jen s pár šrámy. Totéž se ovšem nedá říct o autě, ze kterého zbylo jen ohořelé torzo.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV