Reklama
Archiv - Zprávy

Pouštní války v italském stylu. Lamborghini láká na nové SUV

Kdo dnes zákazníkům nenabízí SUV, prakticky neexistuje. A tak se není co divit, že se do tohoto segmentu pouští i tradičně spíše supersportovní značky. Urus, novinka od Lamborghini, se na trh podívá už brzy. A vypadá to, že rozhodně bude stát za to!
Zdroj: Lamborghini

Dávno jsou pryč doby, kdy byly vozy typu SUV přisuzovány spíše ženám a slečnám, a kdy byly často podceňovány jejich schopnosti. Těch aut samozřejmě. J Ale doba jde kupředu ruku v ruce s vývojem, a proto dnes SUV nejsou jen designovým doplňkem. SUV mohou dnes být extrémně výkonná, rychlá, ale zároveň velmi schopná v terénu. A podle všeho to vypadá, že přesně taková bude novinka od italské značky Lamborghini.

Ta svou novinku, model Urus, rozhodně nemá v plánu prezentovat jako doplněk k novému outfitu. Podle následujícího videa se s ním řidiči nemusí bát sjet mimo silnici a mohou zažít ten skvělý pocit euforie z volné krajiny a nespoutané zábavy. Tedy, alespoň pokud máte za domem písečné duny. Právě na nich Urus ukazuje, že se terénu rozhodně nebojí. Však se jeden z jeho jízdních režimů jmenuje „Sabbia“, což v italštině znamená písek.

Ne nadarmo Lamborghini vsadilo na písečné prostředí, které je nám, Evropanům, poněkud vzdálené. Už od začátků vývoje se totiž šeptá o tom, že nejčastějšími zákazníky budou bohatí šejkové a princové z Dubaje a přilehlých emirátů. A ti milují dokonale vyladěnou kombinaci luxusu a schopností. Ale jsou také velmi nároční a jen tak něco nekoupí. Lamborghini si tedy musí dát hodně záležet, protože jinak by mohlo dopadnout jako Maserati se svým prvním SUV Levante. Jeho prodeje totiž nejsou moc dobré…

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
0
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV