Reklama
Archiv - Zprávy

Potvrzeno! Mercedes svůj hypersport vážně ukáže už ve Frankfurtu

Tohle může být absolutní vrchol letošního roku. Dlouho se o jeho příchodu spekulovalo, a když už bylo konečně jisté, že přijde, nevědělo se, jak daleko Mercedes s pracemi na novém hypersportu je. Tato zpráva proto moc potěšila nejen nás, ale i všechny fanoušky, kteří nový hypersport s motorem z Formule 1 netrpělivě očekávají.
Zdroj: Mercedes

Je vysoce pravděpodobné, že vůz, který nám Mercedes ve Frankfurtu ukáže, bude již velmi blízko sériové produkci, takže se dozvíme vše podstatné. Z prozatím uveřejněné fotografie, kterou Stuttgartská automobilka láká na dost možná nejzajímavější novinku letoší výstavy, je patrné, že Mercedes-AMG Project One (tak se vůz prozatím jmenuje) bude disponovat agresivním tvarem čelní části s výrazně zkosenou kapotou, obrovskou maskou chladiče s písmeny AMG, LED světlomety a otvorem pro přívod vzduchu dokonce i na střeše.

Úhel zkosení znaku zároveň připomíná legendární model C111 z roku 1969, který už tehdy uměl letět 270 a později dokonce 300 km/h! Přívod vzduchu na střeše zase odkazuje na doposud jediný opravdový hypersport od Mercedesu s označením CLK GTR. Obě dosavadní legendy si můžete prohlédnout v přiložených galeriích.

Zakrytá formule, nový druh hypersportu

Masivně dimenzovaným přívodům vzduchu se ale není důvod divit. V útrobách Projectu One se totiž ukrývá 1.6litrový motor, jaký je používaný i v nejnovějších vozech Formule 1. A ten pro své přeplňování potřebuje opravdu hodně vzduchu. Motor by totiž podle dostupných informací měl v sériové produkci dosahovat až 11 000 otáček za minutu, přičemž jeho výkon s nejvyšší pravděpodobností přesáhne 1000 koní.

Zástupci Mercedesu se také nechali slyšet, že jejich sériový vůz zcela jistě přesáhne metu 350 km/h. O jak moc, to ale prozatím tají. Spíše než na maximální tempo bude jejich vůz určen k tomu, aby takzvanou svatou trojici, do níž patří Ferrari LaFerrari, McLaren P1 a Porsche 918 Spyder, zadupal do země svou obratností. Mercedes má být totiž daleko lehčí a mnohem řiditelnější než jeho rivalové.

S vysokou pravděpodobností se nám tak na obzoru zjevuje další generace ještě rychlejších vozů, jejichž rychlost už bude doslova na hranici všedního chápání. A Mercedes-AMG Project One bude prvním z nich. Ze zprávy, že jeho blízkou podobu k sériové produkci uvidíme již za zhruba deset dní naživo, jsme proto vážně nadšeni. 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV