Reklama
Archiv - Zprávy

Porsche proti překupníkům. S auty se má jezdit, ne kšeftovat

Máme nového hrdinu a tím hrdinou je Andreas Preuninger. Šéf supersportovní divize pro vozy GT u automobilky Porsche je muž na svém místě a zároveň také muž činu.
Zdroj: Porsche

Na své pozici pracuje Preuninger již řádu let a pod jeho vedením vzniklo nejedno rychlé Porsche 911 nebo nebo vyhledávaný Cayman GT4. Jeho nejznámějšími díly jsou ale samozřejmě aktuální generace Porsche 911 GT3, chystané Porsche GT2 RS s avizovaným výkonem přes 650 koní nebo puristické 911 R. To se stalo vyhledávanou raritou zejména díky manuální převodovce, o kterou přišel model GT3.

Byl to ale právě Preuninger, kdo se nebál naštvat širokou řádku spekulantů, kteří si vzácné Porsche 911 R koupili takzvaně na kšeft. V zájmu řidičské zábavy, zachování podnikové image a pro udržení přízně klíčových zákazníků se totiž rozhodl, že nové Porsche 911 GT3 dostane opět fantastickou manuální převodovku, kterou již nikdy nemělo mít a kterou si věrní řidiči Porsche doslova vybrečeli. „Nejde jen o nejlepší čas na kolo, řízení má být zábavou,“ prohlašuje Preuninger. Cena 911 R tím ale samozřejmě utrpěla.

Dnes o tomto muži ale píšeme z docela jiného důvodu. Vedení Porsche se prý již delší dobu nemůže dívat na to, jak s jejich vzácnějšími produkty bývá obchodováno, namísto toho, aby s nimi lidé doopravdy jezdili a užívali si je. No a Preuninger se tomuto jednání definitivně staví do cesty.

Přednost dostanou řidiči před spekulanty

„Osobně mám rád, když jsou má auta používána. To je důvod, proč je vyrábíme. Jsou prostě příliš dobrá na to, aby někde stála a sbírala prach. Nelíbí se mi byznys lidí, kteří kupují naše auta, aby na nich vydělávali. To nikdy nebyl náš cíl,“ prohlásil v rozhovoru pro Car and Driver. Porsche zkrátka staví svá auta pro radost. Pro radost řidičů, ale i jejich okolí. A podobné jednání nehodlá tolerovat.

Z toho důvodu se automobilka rozhodla zavést důmyslenější monitoring zákazníků. A pokud se jedná o překupníka, zařadí jeho objednávku až za ty zájemce, kteří chtějí svá auta především řídit. "Velmi pozorně sledujeme, kdo auta přeprodává. Nestavíme mnoho aut a většinu našich zákazníků dobře známe. Pokud jste překupník, pak je myslím pochopitelné, že se v případě větší poptávky nedostanete na seznam. Není to trest, ale strategie - dodávat auta zákazníkům, kteří je budou opravdu používat. Myslím, že to je fér," shrnul plány Preuninger.

Fór je tedy v tom, že na kšeftaře v případě nového modelu v extrémně limitované edici nemusí zbýt žádné auto. Připomeňme si, že Porsche u svého puristického modelu 911 R evidovalo více než sedminásobný zájem ve srovnání s nabídkou. Celosvětově bylo vyrobeno jen 991 kusů mezi lety 2015 a 2016 a poptávka prakticky okamžitě zvedla cenu vozu na dvojnásobek z už tak ne zrovna skromných 260 tisíc eur.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV