Reklama
Archiv - Zprávy

Porsche muselo kvůli smrtelné nehodě Paula Walkera znovu platit

Tohle celé začíná připomínat špatný film. Po smrtelné nehodě hollywoodského herce Paula Walkera a závodního jezdce Rogera Rodase se na Porsche sesypalo hned několik žalob. Jednu z nich teď automobilka uhasila mimosoudním vyrovnáním.
Zdroj: Internet Archive

Za měsíc tomu budou čtyři roky, kdy při nehodě zemřel americký herec Paul Walker a slavný závodní jezdec Roger Rodas. Stalo se tak při nehodě jedinečného Porsche Carrera GT, které patřilo právě Rodasovi. Podle policejního vyšetřování jel Rodas s autem velmi rychle, a navíc neměl úplně čerstvé pneumatiky. Při nárazu byla prý rychlost vozu 160 km/h, a to i přesto, že jeli v místě s hustou zástavbou rodinných domů, kde je povolena maximálně sedmdesátka. Oba při nehodě utrpěli zranění neslučitelná se životem, takže podle lékařů a vyšetřovatelů zemřeli dřív, než auto pohltily plameny.

Hlavně uklidnit situaci

Událost nešokovala jen ty, kteří hlavně Walkera znali z filmového plátna, ale hlavně rodiny obou mladých mužů. Vlastně se tak není čemu divit, že první reakcí obou rodin byla žaloba na značku Porsche. Podle jejich právníků jsou Carrery GT známé pro svou špatnou stabilitu a nedostatečné bezpečnostní prvky. Proto podle nich auto značka nikdy neměla pustit na silnice. Jenomže těm právníkům nedošlo, že Carrera GT není vůz pro jen tak někoho. Jeho řízení vyžaduje znalosti, praxi a hlavně opatrnost. A vzhledem k rychlosti, jakou Rodas jel, to vypadá, že na to poslední na chvilku zapomněl.

To ovšem nezastavilo otce Paula Walkera, který už před nějakou dobu zažaloval Porsche s tím, že celá nehoda je jen a pouze chyba značky. Porsche se k této situaci snažilo postavit čelem, ale zároveň vše co nejrychleji uklidnit. Proto přistoupilo a mimosoudní vyrovnání. Stejně tak dopadla další nedávná žaloba od dcery Meadow. Na jaké částce se značka s rodinnými příslušníky dohodla, není známo. Jistě ovšem půjde o tak zajímavou sumu, aby si rodina oddechla a Walker měl konečně klid. Kdo se ovšem s žalobou vytasí příště, není jisté. Podle dosavadního průběhu to vypadá, že to může být třeba i soused Rogera Rodase. Smutná doba, nemyslíte?

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
0
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV