Reklama
Archiv - Zprávy

Porsche 911 Turbo S Exclusive. Nejlepší Turbo všech dob

Zdroj: Porsche

Už samotné Porsche 911 Turbo je vyslovenou lahůdkou pro všechny, kteří milují devastující rychlost v přímce a dynamické schopnosti, díky nimž lze v mžiku proměnit veškeré dění kolem. Stále se ovšem najdou tací, kterým ani 540 koní základního Turba nestačí, a z toho důvodu figuruje v nabídce také přiostřená varianta Turbo S s ohromujícím potenciálem 580 koní a garantovaným zrychlením z 0 na 100 km/h za 2,9 sekundy.

Jenže jak už to bývá, hranice jsou tu především od toho, aby jimi bylo zmítáno a ve Stuttgartu si proto na letošní léto přichystali něco vážně speciálního. Porsche 911 s přídomkem Turbo totiž poprvé v historii přesáhne hranici 600 koní. Konkrétně jde o 911 Turbo Exclusive Edition, a jak sám název napovídá, půjde o exkluzivní záležitost. Celosvětově bude totiž vyrobeno jen 500 kusů, které se kromě vyššího výkonu dotlačeného až na 607 koní a točivého momentu s hodnotou 750 Nm odliší také vylepšenými materiály v interiéru, ještě sportovnějším optickým paketem s uhlíkovými prvky, ale především volitelným perleťovým lakem zlaté barvy s kontrastními pruhy, zlatými doplňky, 20palcovými ráfky s odlišeným designem nebo zlatým obšíváním sedadel a volantu.

Za výjimečnost se platí

Součástí exkluzivní výbavy pak bude samozřejmě i řada podpůrných jízdních asistentů, mezi nimiž zmíníme keramické brzdy PCCB, aktivní podvozek PASM, Sport Chrono paket nebo řízení zadní nápravy. Pokud si ovšem říkáte, že výše zmíněné dostanete výhodně, pak nezapomínejme, že jsme u Porsche, konkrétně u modelu z pouze 500kusové edice. Cena tedy odpovídá. Za kolik vůz schopný z 0 na 200 km/h vystřelit za 9,6 sekundy s možností uhánět až 330 km/h získáte? Základní cena byla stanovena na 6 759 800 Kč, a pokud se rozhodnete, nabídne vám Porsche i speciální hodinky rovněž z limitované 500kusové edice, za něž si řekne již výrazně skromnějších 258 700 Kč. V nabídce modelu je pak i sada kožených brašen reflektujících design vozu. Cena? Pouhých 142 300 Kč.

I přes masité sumy je ovšem jedno jisté. Za tyto peníze si pořídíte nejexkluzivnější Porsche 911 Turbo, jaké kdy bylo vyrobeno. A to už je pojem! Navíc snad nemusíme připomínat, že cena takovýchto aut v podstatě neklesá, takže se rozhodně nejedná o vyhozené peníze. Pokud vás nabídka zaujala, pospíšili bychom si. Zájem o podobné edice z řad Porsche bývá obrovský a není vyloučeno, že vůz bude po pár dnech zcela vyprodaný.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV