Reklama
Archiv - Zprávy

Policisté špehují řidiče i z autobusů a kamionů

Jak se může policista podívat přímo do kabiny řidiče kamionu nebo osobního auta, aniž by vzbudil jakékoliv podezření? Potřebuje něco vysokého, s dobrým výhledem a pokud možno nenápadného. A tak se strážci pořádku učí řídit nákladní auta i autobusy.

Lístek na autobus může policii udělat lepší službu než maskovaná Octavia. Zatímco z běžných osobních aut není příliš dobře vidět a i civilní verze policejních aut mnoho řidičů umí pozávat, z autobusu nebo kamionu nikdo skrytý dohled nečeká.

Například policisté v britském Plymouthu nedávno vyrazili autobusem odhalovat prohřešky jako je jízda bez pásů, nedovolená rychlost nebo telefonování při řízení. Jen za první dva dny odhalili 130 hříšníků - 53 lidí jelo příliš rychle, 39 řidičů drželo mobilní telefon, 36 nemělo zapnutý bezpečnostní pás a ve dvou případech byli přistiženi uživatelé drog.

Ztráta ostražitosti tak mnohé britské řidiče vyšla dost draho. Jakékoliv používání telefonu v autě, třeba i při stání v koloně nebo na semaforech, je totiž nově ve Velké Británii trestáno pokutou 200 liber, což je v přepočtu přes 6000 korun. Všechny zaznamenané přestupky policisté rovnou při jízdě hlásí svým kolegům na motorkách a v běžných autech s majáky, kteří se pak postarají o vykonání spravedlnosti.

Kamera číhá všude

Speciálně na řidiče kamionů jsou pak zaměřené maskované policejní tahače, z nichž některé dokonce pod maskou skrývají i modré majáky. Takový vůz pak s policejní posádkou nenápadně míjí ostatní kamiony, zatímco se vše nahrává na kameru. Výjimkou prý nejsou případy, kdy řidič nákladní soupravy nejen telefonuje, ale také popíjí tvrdý alkohol, sleduje filmy nebo si dokonce vaří. Jednou také policisté za volantem kamionu odhalili mladého teenagera, což by se jim z nízkého osobního vozu nejspíš nepovedlo.

Nehody pramenící z nepozornosti řidičů kamionů jsou přitom často tragické. Podle britských policistů, kteří mají s tímto typem dohledu bohaté zkušenosti, se sice informace o přítomnosti strážců pořádku mezi řidiči vždy rychle rozšíří, ale i to je součást plánu. Mnohem víc se pak totiž soustředí na cestu.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV