Reklama
Archiv - Zprávy

Policisté dostali druhé BMW i8. První cestu nedojelo

Nevíme, jestli nám má být policistů líto, nebo se máme spíš smát. Po vážné nehodě BMW i8, která stále není úplně objasněna, dostali policisté náhradní stroj. Když s ním ale vyrazili do Brna, porouchal se.
Zdroj: Policie ČR

O nehodě policejního BMW i8, která se stala v Brně-Chrlicích, jste od nás už slyšeli několikrát. Víte také, že se k nehodě už vyjádřila i Generální inspekce policejních sborů, která na celém případu neshledala žádné porušení zákona. Hradní protokolář Kruliš v autě jel v rámci předváděcí jízdy a řídil opravdu policista, který za jízdy dostal mozkovou mrtvici. Podle dostupných zdrojů se zdravotní stav posádky havarovaného vozu zlepšuje a ani jeden by neměl mít trvalé následky, za což jsme samozřejmě moc rádi.

Podle zástupců českého zastoupení značky BMW je původní havarované i8 už v servisu, kde si ho prohlédli jak technici značky, tak ti z pojišťovny. BMW čeká na vinkulaci a až na základě toho se rozhodne, zda se havarovaný vůz bude opravovat, nebo bude odepsán jako totální škoda. Ať už to s torzem původního BMW i8 dopadne jakkoliv, jisté je, že daňoví poplatníci nezaplatí ani korunu. Veškeré opravy nebo případnou likvidaci hradí velmi dobře sjednaná pojistka.

Nový vůz, který nikam nedojel

Ačkoliv je nehoda problémem jak pro policii, tak pro české zastoupení BMW, právě druhý jmenovaný subjekt, tedy BMW, se zachoval opravdu královsky. Policistům totiž velmi rychle nechal upravit a znovu zapůjčil druhý model i8. Ten je znovu polepen do tradičních policejních polepů, má LED maják na střeše a další malé majáky v masce.

Podmínky zápůjčky zůstávají totožné s tou předchozí. Policisté mohou vůz užívat buď šest měsíců, nebo 20 tisíc kilometrů. Znovu je na něj uzavřena dobrá pojistka, přičemž původní zápůjční smlouva byla anulována a ve středu 28. 6. 2017 byla sepsána nová. Ve stejný den si policisté v tichosti nové BMW i8 převzali na pražských Stodůlkách a vyrazili do Brna.

Tam ovšem nedojeli. Auto zůstalo stát ještě v Praze, když se na palubním počítači ohlásila blíže nespecifikovaná závada. Nikdo nepotvrdil, o co konkrétně šlo, ale i8 musela zase zpět do servisu. Po opravě se policisté vydali znovu na cestu a dle všeho dojeli už bez problému. My jim přejeme, aby jim nový vůz vydržel v celku po celou dobu zápůjčky. Přece jen už si to zaslouží…

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV