Reklama
Archiv - Zprávy

Poklad z garáže. Vrak Mercedesu má milionovou cenu

Auta jako tento klenot už se nevyrábí. Historický vůz nabízející dokonalé spojení s okolím a extrémně pohodlný podvozek poskytuje v kombinaci s otevřeným nebem nad hlavou takové svezení, že za něj mnohým sběratelům není líto utratit miliony.
Zdroj: H&H Classics

Britská společnost H&H Classics Motorcycle Department může mluvit o štěstí. Jejímu zaměstnanci se při hledání zajímavých historických motocyklů povedl objev, který je firmě schopen vydělat slušný balík. Mercedes 190 SL je dnes totiž ceněným zbožím. Jde o menší, levnější a slabší alternativu k legendárnímu modelu 300 SL Gullwing z roku 1954. Ten sice neposkytuje pocit z otevřeného interiéru, jeho cena jde ale do desítek milionů korun a navíc šlo v témže roce o nejrychlejší sériově vyráběný vůz.

A menší sourozenec? Je možná slabší a levnější a jeho výroba ani nebyla tak vzácná, to ovšem neznamená, že by si jeho koupi mohl dovolit každý. V hezkém stavu se cena tohoto Mercedesu šplhá klidně i k pěti milionům korun. A ani vrak rozhodně není na vyhození. Třeba Jaguar E-Type se nedávno prodával za milion a půl v ještě mnohem horším stavu.

Milion a půl za vrak

Není tedy divu, že hodnota nalezeného kusu, který je v zuboženém stavu, dosáhne minimálně sedmi cifer. Zmiňovaná společnost H&H Classics, pod jejíž hlavičkou půjde nalazený kus do aukce, dokonce odhaduje, že by se částka prodeje vzácného objevu mohla díky současnému zájmu o klasická auta vyšplhat až k milionu a půl. Jde o kus s pečlivě zadokumentovanou historií, takže se ví, kdy i kde (ve Velké Británii) byl v roce 1960 zaregistrován.

Zajímá vás víc? Pak byste měli vědět, že aukce proběhne v oxfordském Imperial War Museum již 26. července.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV