Reklama
Archiv - Zprávy

Podívejte se, jak Ken Block natáčel unikátní Climbkhanu

Jen před pár dny jsme měli možnost zhlédnout premiéru videa, v němž Ken Block svým Mustangem vydriftoval až na vrchol slavného Pikes Peak. Jak ale celý snímek vznikal a kolik za těmi efektními záběry bylo práce?
Zdroj: Ford/Ken Block

Nový klip ze zákulisí videa publikovala společnost Ford Performance. A je to právě závodní oddělení Fordu, které má na svědomí i to šílené monstrum v hlavní roli - Mustang, který je bezpochyby nejbláznivějším ze všech Blockových aut. Z osmiválcového motoru se dvěma turbodmychadly a objemem 6,7 litru totiž Ford Performance vydoloval hned 1400 koní a auto je dokonce tak strašidelné, že se i sám Block v jednom rozhovoru přiznal, že z auta jde trochu strach.

Video Climbkhana se nicméně povedlo a celý štáb tak nyní zveřejnil dokument o průběhu vzniku tohoto snímku. Block nahoru samozřejmě nejel na jeden zátah a několik zatáček si předem zkoušel nanečisto. Aby se vše povedlo, musel celý štáb včetně zástupců Ford Performance dorazit pod slavný Pikes Peak hned třikrát. Důvody byly různé - šlo o nepřízeň počasí, mraky nebo nedostatek času a špatné světlo, které se obzvlášť k večeru rychle ztrácí.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV