Reklama
Archiv - Zprávy

Podívejte, jak šel čas s americkými policejními bouráky

Americká policejní auta jsou legendární a pohled na ně jistě potěší každého nadšence. Obrovské rozměry, dlouhatánské kapoty, rozežrané osmiválce pod kapotou a ještě majáky k tomu. Tenhle úspěšný recept se nezměnil celá desetiletí. Připomeňte si ty nejkrásnější kousky z historie od 50. let až po současnost v pěkném videu.
Zdroj: FORD

Video s nejslavnějšími koráby historie dal dohromady Ford, tradiční dodavatel služebních aut pro americkou policii. Stalo se tak u příležitosti představení modelu Fusion Hybrid, který se stane prvním hybridem dodávaným pro tento účel. Jeho benzínový dvoulitr propojený s elektrickými bateriemi nás ale popravdě zas tak moc nezajímá, mnohem přitažlivější jsou totiž jeho osmiválcoví předci.

Historie honiček

Vido začíná v roce 1950, kdy se představil jednoduchý model s jednoduchým názvem Ford Mainline, jehož hlavní předností byl velký kufr a dost místa uvnitř. Interceptor z roku 1952 už přidal speciální sedadla určená pro dlouhé služby, osmiválec o výkonu 125 koní a ve zlaté éře cigaret samozřejmě nemohl chybět ani zapalovač. Rok 1956 pak přinesl zvýšení výkonu na 215 koní a různé bezpečnostní vychytávky.

Jedním z našich favoritů je ale jednoznačně model Galaxie z roku 1971 s výkonem přes 400 koní, dvojitými výfuky a spoustou charismatu. Ve výčtu však nechybí ani Ford Mustang SSP z roku 1982, dvoudvéřové kupé s pětilitrovým osmiválcem. Škoda jen, že není zrovna pohledný. Z většiny amerických filmů z 80. a 90. let pak jistě budete znát sympaticky krabicoidní modely Crown Victoria, které dostaly osmiválec o objemu 5,8 litru. Právě tento model pak v různých generacích sloužil dalších skoro 30 let.

Který z těchto korábů se vám líbí nejvíc?

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV