Reklama
Archiv - Zprávy

Po jachtě postaví Aston Martin také luxusní ponorku

I ta nejdražší auta na planetě jsou pro některé superboháče příliš levná. Luxusní automobilky tak v posledních letech vydatně expandují na moře, kde mohou nabízet ještě mnohonásobně dražší produkty. Aston Martin teď však překvapil konceptem sportovní ponorky.
Zdroj: Aston Martin

Opravdové bohatství se neměří v autech, ale v jachtách nebo letadlech. Ostatně traduje se, že průměrný majitel Bugatti Chiron má přes 60 dalších aut, tři letadla, tři vrtulníky a alespoň jednu jachtu. Automobilky si to uvědomují a právě proto v poslední době nabídly superluxusní jachty i značky jako Bugatti, Porsche nebo Aston Martin. Britský výrobce se však nyní rozhodl podívat i pod hladinu a představil Project Neptune.

Jedná se o první projekt divize pojmenované Aston Martin Consulting, která má přicházet se zcela novými exkluzivní produkty. Automobilka se při té příležitosti spojila se společností Triton Submarines a průzkumníkům, vědcům a především bohatým milovníkům oceánů se rozhodla nabídnout špičkovou malou ponorku s nádherným designem, která zážitky majitelů luxusních jachet rozšíří o třetí rozměr.

Design a značka prodávají

Podobným směrem se Aston Martin nedávno vydal také při stavbě své jachty AM37, kdy se spojil s výrobcem Quintessence Yachts. Výsledkem je nádherná loď o délce 37 stop, která je na první pohled inspirována designem luxusních britských GT. K dispozici je několik variant, přičemž ta vrcholná nabízí dva benzínové motory o výkonu 520 koní, tedy celkově přes 1000 koní.

Samozřejmostí je možnost plně si přizpůsobit vybavení, materiály a barvy podle svých představ, jak je ve světě luxusu dobrým zvykem.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV