Reklama
Archiv - Zprávy

Pekelného Camara ZL1 1LE se Evropa nedočká. Je prý nebezpečné

Když značka Chevrolet představila okruhového bijce v podobě Camara ZL1 1LE, otřásl se petrolheadský svět v základech. Ta „americká krabice“ se totiž evropským supersportům vyrovnala nejen na rovině, ale i na náročném Nürburgringu. Jenomže kvůli bezpečnostním regulím se ho v Evropě nejspíš nikdy nedočkáme.
Zdroj: Chevrolet

Tohle Camaro je jako zjevení. Porušuje totiž všechny dosud zavedené pořádky, které americkým sporťákům přisuzují schopnost rychlé jízdy leda tak v rovině. Ale chyba lávky. Jedno hodně placaté Camaro ukázalo, že i nejznámější evropský okruh, Nürburgring, může patřit i někomu jinému než značce Porsche, BMW nebo Ferrari. Ono se vlastně není co divit. Vždyť ho pohání přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu 6,2 litru, který je schopen vyprodukovat výkon 649 koní a točivý moment 881 Nm. Čísla jsou jedna věc, ale důležitější jsou fakta. Tím, o kterém jsme se tu už zmínili, je čas, za který Camaro zajelo právě Nürburgring. Časomíra se zastavila na 7 minutách 16,4 sekundách. Paráda, nemyslíte? )

Ale pokud jste už běželi rozbít prasátko, abyste si Camaro pořídili, zase si sedněte. Pro Evropu je tohle auto totiž moc. Ne moc rychlé, ne moc hlučné, ale moc nebezpečné pro chodce. No, opravdu, neděláme si legraci. Camaro ZL1 LE je podle evropských regulí a pravidel příliš nebezpečné pro chodce při případné srážce s nimi. Je totiž doslova moc placaté a má na přední části několik ostrých částí, které by při nehodě mohly chodce zranit víc než samotný náraz.

Ovšem to, že se zde vůz nebude prodávat oficiálně ještě neznamená, že si ho nemůžete dovézt. Jen to bude kapánek dražší. Samotné auto vyjde na asi 1,5 milionu korun a k tomu musíte připočíst daně a cenu za dovoz. Není to málo, ale něco nám říká, že tenhle Chevrolet za to stojí. :)

 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV