Reklama
Archiv - Zprávy

Ošuntělá karoserie starého Fordu ukrývá výkon stíhačky

Klasické americké pickupy mají velké kouzlo. Do dnešních časů přinášejí odkaz doby, kdy i obyčejná pracovní auta měla stylu na rozdávání. Když se pak taková stylovka potká s moderní technikou a současným výkonem, jde o skvělou podívanou. Skvělou drifterskou podívanou!
Zdroj: Chuckles Garage

Přesně takovým mixem doby dávno minulé a současných technologií je i tento na první pohled lehce ošuntělý Ford F1 z konce čtyřicátých let. Ačkoliv u nás by taková přestavba legálně nikdy nesměla na silnice, Amerika je pro takové extrémy zemí zaslíbenou. Právě odtud také pochází tvůrci, kteří si říkají Chuckles Garage a s podobnými přestavbami mají bohaté zkušenosti.

Jak už jsme řekli, jako základ posloužil stařičký pracovní pickup, ze kterého ale zůstala původní jen karoserie. Pod kapotu se s trochou vervy vešel řadový šestiválec Cummins o objemu 5,9 litru, který na zadní kola posílá výkon 1 200 koní a monstrózní točivý moment 2 711 Nm. Těchto čísel tvůrci dosáhli díky montáži dvojice velkých turbodmychadel a použitím dusíku, který asi nejvíce proslavila filmová série Rychle a zběsile. Původní převodovka by neměla žádnou šanci si s přenosem takového výkonu poradit, proto padla volba na automatickou od Dodge, která byla navíc upravena pro sekvenční řazení.

Neméně zajímavá je také úprava interiéru. Ten dostal sedadla ze závodních speciálů Nascar, moderní budíky a hlavně tablet, na kterém je možné za jízdy upravovat nastavení řídící jednotky a také sledovat všechny důležité informace jako je teplota všech kapalin nebo tlaky obou turbodmychadel. Zajímavě řešené je na tomto autě i výfukové potrubí. Jedna jeho část totiž vykukuje z korby a druhá z přední části auta.

No, řekněte sami. Není tohle jeden z nejbáječnějších driftovacích strojů, jaký jste kdy viděli? :)

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV