Reklama
Archiv - Zprávy

Ostřejší BMW i3S vypadá skvěle! Ukáže se už ve Frankfurtu

Nejnovějšímu přírůstku z rodiny elektrických BMW to vážně sluší. Model i3S totiž vypadá, jako kdyby v Mnichově podstoupil převýchovu u pravověrných modelů M. A ačkoliv stále sází pouze na baterie, přijede výrazně posílený.
Zdroj: BMW

Na řadu tedy nepřišel pouze sportovnější vzhled s o něco širšími 20palcovými koly, která jsou prý ještě lehčí. BMW se u modelu i3S vrhlo především na elektromotor, který nově nabídne až 184 koní a 270 Nm točivého momentu. Novinka tak s vysokou pravděpodobností zrychlí z klidu na 100 km/h už pod sedm sekund.

Oproti standardní verzi má i3S také o 12,7 milimetrů nižší podvozek, který výrobce doplnil o sportovnější tlumiče s vyšší tuhostí. BMW tak jasně říká, že elektromobilita nemusí nutně znamenat nudu. Ani standardní BMW i3 nudné nebylo, posílenější i3S ale bude své řidiče bavit ještě víc. A to nejen na silnici, ale také interiérem. Do něj si lze nově připlatit za šedou kůži, nové dekory palubní desky a samozřejmostí je také vylepšený systém iDrive s posílenou konektivitou Apple CarPlay.

Nabíjení do tří hodin

Oproti dřívějším letům se navíc i3S (a s tím i modernizovaná i3) dočká daleko silnějších kabelů, které dokáží baterii s kapacitou 33 kWh z nuly na 100 % nabít už za necelé tři hodiny. To je pětina z původních 15 hodin, které jste čekali, když jste si BMW i3 nabíjeli ze 120voltové sítě. Doma i v kanceláři obvykle jistě strávíte déle než pár hodin, život s i3S tak bude konečně takřka bezstarostný.

Aby toho však nebylo málo, chystá BMW v dohledné době také i3 s o mnoho výkonnějšími bateriemi, které nabídnou kapacitu až 40 kWh. Dojezd tak bude posunut na hranici 450 km dle měření NEDC, což reálně znamená zhruba 300 km v běžném provozu. A to už vážně jde!

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV